Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Absolutorium udzielone

Czwartek, 12 lipca 2018, 11:08
Autor: red
Gmina Dobromierz: Absolutorium udzielone
Fot. UG Dobromierz
W świetlicy wiejskiej w Dzierzkowie odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Dobromierz. Głównym punktem obrad było podjęcie uchwały o udzieleniu absolutorium wójtowi gminy Dobromierz z tytułu wykonania budżetu gminy za rok ubiegły.

To jedna z najważniejszych uchwał w roku, gdzie wójt poddawany jest ocenie całego gremium rady oraz skrupulatnej kontroli zewnętrznej. Udzielenie absolutorium oznacza jednocześnie akceptację sprawozdania z wykonania budżetu zarówno pod kątem poprawności rachunkowej, rzetelności, jak i kompletności przedstawionych danych.

Wójt Jerzy Ulbin w swoim wystąpieniu zaznaczył, że planowanie dochodów oraz ich realizacja jest kluczowym czynnikiem wpływającym na wykonanie zadań ujętych w budżecie. Dochody budżetowe za 2017 rok zrealizowane zostały w wysokości 22.652.878,39 zł, co stanowi 99% zaplanowanej kwoty. Realizacja wydatków za 2017 rok wyniosła 23.089.547,71 zł, co stanowi 96% planowanej kwoty. Wydatki bieżące zrealizowano na poziomie 98% planu, a wydatki majątkowe na poziomie 86% planowanych na ten cel środków.

Realizacja budżetu w znacznym stopniu przyczyniła się do poprawy jakości oraz rozwoju gminnej infrastruktury technicznej. Z zaplanowanych w roku 2017 zadań inwestycyjnych m.in. opracowano koncepcje i projekty budowlane dla inwestycji kanalizacyjnych, wybudowano boiska przy szkole w Gniewkowie, wymieniono stolarkę w szkole w Roztoce i zmodernizowano salę gimnastyczną, przebudowano drogę dojazdową w Roztoce, wybudowano scenę w Dobromierzu oraz wykonano część robót budowlanych przy postawieniu nowej świetlicy w Jaskulinie.

Odbierając gratulacje, wójt Jerzy Ulbin podziękował za dotychczasową współpracę, dzięki której zrealizowano wiele inwestycji, które w znaczny sposób wpłynęły na poprawę wizerunku gminy i wyraził nadzieję, iż wspólne działania pozwolą na realizację, kolejnych zamierzeń i zadań.
- Jednogłośnie udzielone absolutorium odbieram jako akceptację moich działań w zakresie inwestycji oraz dbałość o budżet gminy. Zobowiązuje mnie to do dalszej i efektywniejszej pracy dla dobra naszej małej Ojczyzny – komentował wójt Jerzy Ulbin.

Doceniając wkład pracy w realizację budżetu w 2017 r. wójt Jerzy Ulbin podziękował: Radzie Gminy, pracownikom Urzędu Gminy, kierownikom jednostek organizacyjnych, sołtysom, mieszkańcom i firmom współpracującym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group