Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Akceptacja i zrozumienie

Środa, 2 października 2019, 7:03
Autor: red
Świebodzice: Akceptacja i zrozumienie
Fot. UM Świebodzice
26 września, odbyła się III edycja Świebodzickiego Dnia Akceptacji i Zrozumienia „Pod Wspólnym Dachem Nieba”, którego organizatorem i pomysłodawcą jest Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach oraz Stowarzyszenie Wypożyczalnia „Centrum”.

Do uczestnictwa zostały zaproszone wszystkie placówki i instytucje, zajmujące się osobami z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, jak również uczniowie i przedszkolaki ze świebodzickich szkół.

Tegoroczna impreza rozpoczęła się przemarszami zakończonymi przy Ratuszu. Dzieci idąc w kolorowym pochodzie zbierały po drodze puzzle, które miały się ułożyć w całość u celu. Ostatni kawałek wręczył osobiście zastępca burmistrza Mariusz Szafraniec. Na wszystkich ułożonych puzzlach ukazały się jasne przesłania, między innymi: NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ = NORMALNOŚĆ. Następnie uczestnicy zostali uroczyście przywitani przez zastępcę burmistrza. W happeningu udział wzięli także: dyrektor wydziału oświaty Starostwa Powiatowego w Świdnicy Grzegorz Stawarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Urszula Kruczek, przedstawiciel Zarządu Starostwa Powiatowego w Świdnicy Alicja Synowska. Goście w przemówieniu podkreślili, że niepełnosprawni mają prawo do normalnego życia, są ważną częścią naszej społeczności i aktywnie uczestniczą w życiu miasta. Wśród zgromadzonych wyczuwało się dobrą energię, zrozumienie i radość. Imprezę prowadziła charyzmatycznie Małgorzata Nosal. Po części oficjalnej kolorowy korowód przeszedł ulicami miasta do Szkoły Podstawowej nr 3. Na miejscu na wszystkich uczestników czekał poczęstunek oraz mnóstwo gier i zabaw m.in.: rzut do tarczy, trafianie piłką do bramki, przeciąganie liny, malowanie twarzy itp. Nie zabrakło również występów artystycznych, których zwieńczeniem było wystąpienie Asi Siwarskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group