Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Wtorek, 21 maja 2013, 12:39
Aktualizacja: 12:40
Autor: red.
Dolny Śląsk: Akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"
Fot. archiwum
Dolnośląscy policjanci przeprowadzają akcję na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym – „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony i przy uderzeniu pojazdu z prędkością powyżej 60 km/h praktycznie nie mają szans na przeżycie. Wypadki z udziałem pieszych, rowerzystów i motorowerzystów poza obszarem zabudowanym należą do najcięższych.

Pogoda oraz rozpoczęty sezon motocyklowy sprawiły, że częściej możemy spotkać na naszych drogach kierujących motorami. Wiele osób z samochodu przesiada się również na rower czy motorower, inni natomiast decydują się na pokonywanie drogi pieszo.

Przepisy ruchu drogowego szczegółowo regulują kwestię ruchu pieszych i pojazdów. Podstawowe przepisy zna prawie każdy, jednak o tym, że nie wszyscy się do nich stosują mówią policyjne statystyki. Taki stan wynika nie tylko z niewłaściwych zachowań na drodze pieszych czy też rowerzystów, ale również niezgodnych z przepisami ruchu drogowego zachowań kierujących pojazdami w stosunku do nich.
7:21
Bez wątpienia do zwiększenia liczby wypadków w tym okresie przyczyniają się między innymi zmienne i niekorzystne warunki atmosferyczne, opady deszczu, silny wiatr itp. Często piesi poruszają się w ciemnych ubraniach, które w porach wieczorowo-nocnych czynią ich niewidocznymi. Stosowanie elementów odblaskowych przez tę grupę uczestników ruchu drogowego niewątpliwie zwiększa ich bezpieczeństwo. Przede wszystkim poprawia ich widoczność, co pozwala na wcześniejsze zauważenie ich przez kierujących i wykonanie bezpiecznego manewru. Ponadto rowerzyści i motorowerzyści poprzez właściwe oświetlenie swoich pojazdów oraz korzystanie z kasków ochronnych również sami dbają o swoje bezpieczeństwo.

W związku z tym policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy 21 maja 2013 roku przeprowadzą działania pod kryptonimem „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO", mające na celu poprawę bezpieczeństwa tych osób.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group