Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 1019
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Anna Zalewska o służbie zdrowia w powiecie świdnickim

Czwartek, 17 listopada 2011, 7:32
Aktualizacja: Piątek, 18 listopada 2011, 9:57
Autor: JB
Świdnica: Anna Zalewska o służbie zdrowia w powiecie świdnickim
Fot. JB
Konferencja, której głównym tematem był stan służby zdrowia w powiecie świdnickim, odbyła się wczoraj w biurze poselskim Anny Zalewskiej.

Anna Zalewska zadała kilka pytań dotyczących przede wszystkim działalności szpitala Latawiec oraz Pogotowia Ratunkowego, zostały one skierowane do Zygmunta Worsy, Starosty Powiatu Świdnickiego oraz Krzysztofa Sołtysa, Przewodniczącego Rady Powiatu Świdnickiego.

Oto niektóre pytanie:

Ile pieniędzy uzyskano z tzw. nadwykonań od NFZ latach 2009-2010?

Czy prawdą jest, że wielu pracowników zmuszanych jest do samozatrudniania się, z czego wynikają ogromne dysproporcje finansowania tych samych stanowisk pracy?

W jaki sposób Rada Powiatu chce wesprzeć Pogotowie Ratunkowe, które w obecnej chwili znajduje się w budynku, który uwłacza godności zarówno pacjentów jak i pracowników?

Czy prawdą jest, że powiat świdnicki zmienił decyzję dotyczącą lokalizacji nowej siedziby pogotowia, mimo że projekt kosztował ponad 90 tysięcy złotych?

Jak twierdzi Anna Zalewska, nie ma podstaw ani argumentów do tego, aby rezygnować z dotychczasowej lokalizacji Pogotowia Ratunkowego. Plan zagospodarowania został tak skonstruowany, że nawet, jeżeli zabraknie pieniędzy na wykonanie całego zadania, można podzielić budowę na etapy. Pieniądze, które zostały zapłacone za wykonanie projektu przepadną i cała procedura przenosin będzie musiała ruszyć od nowa. Zdaniem posłanki, warunki, jakie można zastać w tej placówce, urągają estetyce i godności pacjenta, ale także stają się zagrożeniem dla zdrowia.

„ Profilaktyka przede wszystkim” - takie stwierdzenie znajduje się w nagłówku listy pytań. Pozostaje nam teraz tylko czekać na konkretne odpowiedzi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group