Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1164
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Apel PKP PLK

Wtorek, 20 czerwca 2023, 7:55
Aktualizacja: 9:55
Autor: red
REGION: Apel PKP PLK
Fot. Gmina Świdnica
PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Wałbrzychu zwraca się z apelem dotyczącego wznowienia ruchu pociągów na linii kolejowej nr 266 Świdnica Kraszowice – Jedlina Zdrój.

Apel do mieszkańców

Łatwiejsze będą podróże koleją na Dolnym Śląsku. Po ponad 30 latach od 24 czerwca 2023 r. wracają pociągi na trasę Świdnica Kraszowice – Jedlina Zdrój- zachowajmy bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych.

Stacje i przystanki są przygotowane do obsługi wszystkich podróżnych, w tym osób o ograniczonej możliwości poruszania się.
Do dnia 23 czerwca będą odbywać się przejazdy techniczne pociągów. Na trasie Świdnica Kraszowice – Jedlina Zdrój jest 25 przejazdów kolejowo-drogowych.

Wszystkie są odpowiednio zabezpieczone. Zachowując zasady ruchu drogowego bezpiecznie przejdziemy lub przejedziemy przez tory. Uwzględniając kursowanie linią Świdnica Kraszowice – Jedlina Zdrój pociągów, prosimy o właściwe i odpowiedzialne zachowanie na terenach kolejowych – szczególnie na przejazdach i przejściach przez tory. Szczególnie prosimy rodziców i opiekunów, aby zwrócili uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, jeśli droga do szkoły lub w codziennych planach prowadzi przez teren kolejowy, bądź przejścia i przejazdy kolejowo – drogowe. Rozwaga kierowców i pieszych, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i odpowiedzialność za życie współpasażerów aut i podróżnych w pociągach, pozwolą uniknąć tragedii i odpowiedzialnie podróżować.

Prosimy o bycie Ambasadorami Bezpieczeństwa, odpowiedzialne zachowanie na przejazdach kolejowo - drogowych i motywowanie do tego członków rodziny i znajomych osób.

Inwestycję o wartości blisko 120 mln zł netto „Rewitalizacja linii kolejowej nr 266 na odcinku Świdnica Kraszowice – Jedlina Zdrój, realizują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych EFRR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group