Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 505
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Asfalt na drogach

Wiadomości: Gmina Żarów
Czwartek, 24 października 2019, 9:24
Autor: red
Fot. UM Żarów
Nową nawierzchnię asfaltową zyskały kolejne drogi na terenach wiejskich.

Dzięki pozyskanym przez gminę Żarów środków od Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz zaangażowaniu środków własnych wyremontowane zostały drogi w Pożarzysku oraz Gołaszycach. Prace remontowe jeszcze się nie zakończyły, ale już niebawem mieszkańcy będą mogli korzystać ze zmodernizowanych dróg dojazdowych.

- Środki finansowe, jak każdego roku, pozyskujemy z Funduszu Rekultywacji Gruntów Rolnych Urzędu Marszałkowskiego, a dofinansowanie jest przyznawane do metra bieżącego drogi. Pieniądze przeznaczane są na remonty dróg dojazdowych do pól, ale dzięki temu, że jest taka możliwość, dokładając własne środki z budżetu gminy Żarów, wyremontowaliśmy już kilkadziesiąt dróg na wsiach. A każdy kolejny odcinek nowej drogi, nowej nawierzchni asfaltowej stanowi realną poprawę jakości życia naszych mieszkańców – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Zmodernizowane drogi zapewnią bezpieczny i wygodny dojazd do pól. Wpłyną na lepsze warunki komunikacyjne na terenach wiejskich i ułatwią transport rolniczy. Remont dróg w Pożarzysku i Gołaszycach pochłonie 404.136,09 złotych. Przyznana kwota dofinansowania wynosi 107.100 złotych, pozostała część środków dokładana jest z budżetu gminy Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group