Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1037
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Asfalt na drogach

Czwartek, 24 października 2019, 9:24
Autor: red
Gmina Żarów: Asfalt na drogach
Fot. UM Żarów
Nową nawierzchnię asfaltową zyskały kolejne drogi na terenach wiejskich.

Dzięki pozyskanym przez gminę Żarów środków od Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz zaangażowaniu środków własnych wyremontowane zostały drogi w Pożarzysku oraz Gołaszycach. Prace remontowe jeszcze się nie zakończyły, ale już niebawem mieszkańcy będą mogli korzystać ze zmodernizowanych dróg dojazdowych.

- Środki finansowe, jak każdego roku, pozyskujemy z Funduszu Rekultywacji Gruntów Rolnych Urzędu Marszałkowskiego, a dofinansowanie jest przyznawane do metra bieżącego drogi. Pieniądze przeznaczane są na remonty dróg dojazdowych do pól, ale dzięki temu, że jest taka możliwość, dokładając własne środki z budżetu gminy Żarów, wyremontowaliśmy już kilkadziesiąt dróg na wsiach. A każdy kolejny odcinek nowej drogi, nowej nawierzchni asfaltowej stanowi realną poprawę jakości życia naszych mieszkańców – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Zmodernizowane drogi zapewnią bezpieczny i wygodny dojazd do pól. Wpłyną na lepsze warunki komunikacyjne na terenach wiejskich i ułatwią transport rolniczy. Remont dróg w Pożarzysku i Gołaszycach pochłonie 404.136,09 złotych. Przyznana kwota dofinansowania wynosi 107.100 złotych, pozostała część środków dokładana jest z budżetu gminy Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group