Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1051
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Babskie pogaduchy, czyli "Piguły" świętują

Piątek, 11 marca 2011, 6:28
Aktualizacja: 6:29
Autor: GrA
Świdnica: Babskie pogaduchy, czyli "Piguły" świętują
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Spotykają się regularnie raz w miesiącu. Plotkują, wspominają, radzą się. Wczoraj świętowały Dzień Kobiet. Mowa o świdnickich emerytowanych pielęgniarkach.

- Pomysł tego typu spotkań powstał prawie cztery lata temu. Pomyślałam wtedy, że zamiast rozmów telefonicznych warto byłoby zacząć się spotykać w szerszym gronie, regularnie. Wspólnie przecież tyle przeżyłyśmy - wspomina Maria Pęczkowska, pomysłodawczyni czwartkowych spotkań świdnickich pielęgniarek.

W radosnej atmosferze przy ciastku, kawie i herbacie w świdnickiej restauracji Mieszczańska panie świętowały Dzień Kobiet.- Z tej okazji życzymy sobie dużo, dużo zdrowia - śmieje się Dorota. - I oby do następnego spotkania - dodaje Danuta. - Żeby żadnej z nas nie ubyło - podpowiada Stanisława. - I w tym samym składzie żebyśmy spotkały się przy okazji Dnia Kobiet za rok - kończy Maria.

Na kolejnym spotkaniu w kwietniu świdnickie emerytowane pielęgniarki złożą sobie wielkanocne życzenia. W maju z okazji Dnia Pielęgniarki natomiast wybiorą się na wycieczkę do Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group