Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1047
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Bądź widoczny na drodze

Czwartek, 24 stycznia 2019, 17:39
Autor: red
Świdnica: Bądź widoczny na drodze
Fot. UM Świdnica
Urząd Miejski w Świdnicy przekazał ponad 4 tysiące opasek odblaskowych dla świdnickich przedszkolaków i uczniów klas 1–3. Trafiły one do wszystkich placówek oświatowych – publicznych i niepublicznych. Dzisiaj prezydent miasta, Beata Moskal–Słaniewska odwiedziła uczniów klasy II c ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu i wręczyła im opaski.

- Już od poniedziałku rozpoczynają się w naszym województwie ferie i chcemy, aby podczas nich, jak też oczywiście na co dzień, dzieci były bezpieczne na drodze. Dzięki opaskom odblaskowym będą one widoczne w czasie popołudniowych spacerów i wycieczek – mówiła prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Od 2014 roku na terenie całego kraju obowiązuje nakaz noszenie elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Przypomnijmy, że nowelizacja przepisów była konsekwencją dużej liczby wypadków z udziałem pieszych. Niestety, ogromna część osób poruszających się wieczorem po drodze, nie zdaje sobie sprawy jak mocno ograniczoną widocznością dysponuje kierowca pojazdu po zapadnięciu zmroku. Dlatego Miasto chce zadbać o bezpieczeństwo naszych najmłodszych mieszkańców.

Dyrektorzy szkół i przedszkoli otrzymali już pakunki z odblaskami oraz list od prezydent miasta. Zostali oni również zachęceni do kontaktu ze Strażą Miejską w Świdnicy, aby zorganizować dodatkowe zajęcia dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Strażnicy od lat prowadzą takie lekcje i pogadanki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group