• Czwartek, 27 lutego 2020
  • Godz. 19:17
  • Imieniny: Anastazji, Gabriela
  • Czytających: 796
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Będą aktywni

Wiadomości: Gmina Świdnica
Poniedziałek, 15 marca 2010, 9:26
Aktualizacja: 9:33
Autor: GŚ, opr. MaS
Uczestniczki poprzedniej edycji programu
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Rusza II etap projektu "Nie stój w miejscu – bądź aktywny". Od kwietnia do listopada kolejna grupa 12 osób z terenu gminy Świdnica w wieku aktywności zawodowej skorzysta z cyklu kursów, aby zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy.

Wszystko za sprawą Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, priorytet VII – Promocja integracji społecznej, który realizuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy. Projekt skierowany jest do osób nie posiadających zatrudnienia, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej, zagrożonych wykluczeniem.

To już II etap projektu systemowego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy, który jest odpowiedzią na coraz istotniejszy problem zwiększającego się odsetka osób bezrobotnych, będących w wieku aktywności zawodowej, które są podopiecznymi ośrodka pomocy społecznej i mają problemy w poruszaniu się na rynku pracy. Celem projektu jest zwiększenie szans na rynku pracy osób bezrobotnych, w wieku aktywności zawodowej, zapoznanie ich ze sposobami poszukiwania pracy.

Nowością tego etapu jest grupa beneficjentów. W pierwszym etapie projekt skierowany był tylko do kobiet, a pakiet szkoleń skierowany był m.in. na opiekę osób starszych. Tym razem grupę docelową stanowić będą mężczyźni i kobiety, którzy już teraz wykazują zainteresowanie w uzyskaniu kwalifikacji z zakresu operatora wózków widłowych, komputerowego ABC, sprzedawcy, magazyniera, opiekuna dzieci, wychowawcy koloni, wycieczek, obsługi kasy fiskalnej, handlowca, florystyki czy wizażu.

W pierwszym etapie projektu grupa 12 pań w wieku 31-54 lat od kwietnia do października skorzystała z fachowych szkoleń wykorzystując na ten cel 180 tys. zł unijnych funduszy. Wartość II etapu projektu wyniesie ponad 159 tys zł, w tym udział Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej stanowić będzie kwotę ponad 15 tys zł. Projekt zakończy konferencja podsumowująca jego rezultaty.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group