Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 580
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Strzegom: Będą budować

Czwartek, 2 lipca 2020, 11:38
Autor: red
Świdnica/Strzegom: Będą budować
Fot. UM Świdnica
Prezydent Świdnicy Beata Moskal–Słaniewska i burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta podpisali list intencyjny wyrażający wolę współpracy w zakresie wielorodzinnego budownictwa mieszkaniowego na terenie Gminy Strzegom w ramach Świdnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

W wydarzeniu uczestniczyli także: zastępca prezydent Świdnicy Jerzy Żądło, zastępca burmistrza Strzegomia Wiesław Witkowski, przewodniczący Rady Miejskiej Strzegomia Tomasz Marczak, prezes zarządu ŚTBS Mirosław Gałek i wiceprezes zarządu ŚTBS Tomasz Chojnowski.
- To bardzo ważny dokument. Problem braku mieszkań dla osób, które nie są na tyle zamożne, aby je kupić, a nie mają jednocześnie uprawnień do otrzymania ich z puli miejskiej jest bardzo duży. Dotyczy to przede wszystkim ludzi młodych ale także emerytów, którzy szukają lokum w dobrym standardzie, zabezpieczającego ich potrzeby mieszkaniowe. Jestem zadowolona, że Świdnica ma TBS – jeden z pierwszych w Polsce, działający już od ponad dwóch dekad. Cieszę się, że Strzegom skorzysta z naszego doświadczenia – mówiła prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Gmina Strzegom wniesie tytułem aportu do ŚTBS Sp. z o. o. nieruchomość gruntową a także wkład pieniężny celem nabycia udziałów w Spółce.
- Dziękujemy za wolę przyjęcia nas do Świdnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. To wielka szansa dla nas na rozwinięcie budownictwa pod wynajem. Potrzeby są bardzo duże. Mamy już przygotowany teren pod inwestycje, kolejny chcemy pozyskać. Liczymy na młodych ludzi, którzy będą chcieli wrócić do miasta. Deklarujemy także przeprowadzenie badań ankietowych, które pozwolą na określenie potrzeb rynku mieszkaniowego w Strzegomiu – mówił burmistrz, Zbigniew Suchyta.

Inwestycja będzie realizowana m.in. w oparciu o kredyt Banku Gospodarstwa Krajowego, przyznany na preferencyjnych warunkach z wykorzystaniem finansowania z Funduszu Dopłat. Burmistrz Strzegomia w ramach swoich kompetencji zadeklarował także wolę podjęcia starań w celu poszukiwania możliwości wsparcia finansowego budowy mieszkań przez gminę.

Szczegółowe zasady współdziałania w zakresie rozwoju i realizacji budownictwa mieszkaniowego oraz sposób realizacji wspólnych inwestycji określać będą odrębne umowy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group