Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 643
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Będą kolędować

Czwartek, 8 grudnia 2022, 15:23
Autor: red
Żarów: Będą kolędować
Fot. organizatorzy
W świąteczny nastrój wprowadzi Nas Góralska kapela „Janicki”. Ze specjalnym koncertem pięknych polskich kolęd i pastorałek góralskich kapela wystąpi podczas spotkania noworocznego, które odbędzie się w czwartek, 5 stycznia 2023r. o godz. 17.00 w hali widowiskowo–sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Na wspólne kolędowanie z Kapelą Góralską „Janicki” zapraszają Burmistrz Miasta Żarów Leszek Michalak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, za okazaniem zaproszenia.

Zaproszenie są dostępne w Urzędzie Miejskim w Żarowie, ul. Zamkowa 2, pok. Nr 17 oraz w kasie basenu GCKiS, ul. Piastowska 10. Ilość miejsc ograniczona.

Góralska kapela „Janicki” powstała w 1999 roku i tworzy ją rodzina Janików z Borówna. W 2003 roku do kapeli dołączył prawie 30 osobowy zespół „Janicki” utworzony na bazie chóru Te Deum z Czarnego Boru. Od 2010 roku zaczęła się również systematyczna praca z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Borze. „Janicki” pielęgnują tradycje ojców swoich przybyłych za chlebem na ziemię dolnośląską po II wojnie światowej z tzw. Szerokiego Podhala. Są kontynuatorem zespołu góralskiego działającego w Czarnym Borze do lat 70-tych XX wieku, a założonego przez Wincentego Kurnytę w 1946 roku. Prezentują folklor góralski szerokiego Podhala: zwyczaje, stroje, gawędy i gwarę, specyficzny humor góralski, muzykę i taniec.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group