Czwartek, 25 czerwca

Będą remontować na Sikorskiego

Audio

Czytaj na głos

Autor: UM Żarów 1 min czytania

Budynek przy ul. Sikorskiego 2 w Żarowie doczeka się termomodernizacji i niebawem zmieni swój wygląd.

Burmistrz Przemysław Sikora podpisał umowę na remont budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Sikorskiego 2 w Żarowie. Inwestycja będzie realizowana w ramach zadania inwestycyjnego „Wzmocnienie usług społecznych świadczonych na terenie Gminy Żarów”. Prace wykona firma wyłoniona z przetargu Usługi Budowlane Paweł Hawryszko z siedzibą w Wąsoszu.

- W budynku powstaną dwa nowoczesne i w pełni wyposażone mieszkania wspomagane, które będą służyć mieszkańcom potrzebującym wsparcia. To kolejny krok w rozwoju usług społecznych w naszej gminie. Inwestycja obejmie również kompleksową termomodernizację budynku, wymianę okien i drzwi oraz poprawę dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Patrząc na obecny stan budynku, który od lat czeka na swoją szansę i dziś nie jest najlepszą wizytówką tej części miasta, tym bardziej cieszy fakt, że już wkrótce odzyska swój dawny blask i zyska nowe, ważne społecznie funkcje – mówi burmistrz Przemysław Sikora.

Łączny koszt remontu budynku, zgodnie z podpisaną umową wyniesie 1.565.000,00 złotych. Na realizację inwestycji gmina Żarów pozyskała dofinansowanie z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027 (Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji). Wartość projektu (całkowity koszt projektu) wynosi 858 831,53 zł, wysokość wkładu Funduszy Europejskich to kwota 586 355,05 zł. Prace przy realizacji tej inwestycji już się rozpoczęły. Po zakończeniu inwestycji nastąpi znacząca poprawa warunków mieszkaniowych, a budynek będzie trwalszy i w lepszym stanie technicznym.


Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka