Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Będzie nowoczesna kręgielnia

Piątek, 3 listopada 2017, 9:21
Aktualizacja: 9:22
Autor: red
Świebodzice: Będzie nowoczesna kręgielnia
Fot. UM Świebodzice
614.000 zł otrzyma Gmina Świebodzice z Ministerstwa Sportu i Turystyki na modernizację i przebudowę kręgielni.

- W czerwcu złożyliśmy wniosek w ramach pilotażowego konkursu, pn. „Mały Klub Sportowy” do Ministerstwa Sportu i Turystyki na przebudowę wraz z rozbudową istniejącej kręgielni w Świebodzicach. Wniosek otrzymał ocenę pozytywną i otrzyma wsparcie w wysokości 614 tys. zł netto. Koszt całkowity projektu to 1 mln 550 tys. zł brutto – mówi burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.

Termin wykonania modernizacji kręgielni to koniec października 2018 r.

Wydział Infrastruktury Technicznej UM jest na etapie przygotowanie dokumentacji przetargowej – szacuje się, że przetarg będzie ogłoszony na przełomie grudnia i stycznia.

Gmina przygotowuje również dokumenty do podpisania umowy o dofinansowanie, co planowane jest w pierwszej połowie listopada.
Będzie to kolejny obiekt sportowy w Świebodzicach, poddany gruntownej modernizacji. Tak było m. in. ze stadionem przy ul. Sportowej, który przeszedł gruntowną przebudowę i rozbudowę wraz z powstaniem nowego obiektu o charakterze socjalnym, basenem odkrytym przy ul. Rekreacyjnej (nowy obiekt gastronomiczno-socjalny, boisko, zagospodarowanie terenu zielonego, nowe brodziki); wreszcie z trwającą właśnie modernizacją Wodnego Centrum Rekreacji (budowa nowych saun, jacuzzi, itd.).
- Staramy się systematycznie poprawiać istniejącą infrastrukturę sportową lub uzupełniać ją o zupełnie nowe obiekty – jak chociażby skatepark czy plac do street workoutu, bo takie są oczekiwania mieszkańców – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – To także duży atut naszego miasta dla potencjalnych przyszłych mieszkańców, wybierających do zamieszkania właśnie Świebodzice.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group