Wtorek, 14 lipca
23°C Świdnica

Będzie nowy dach na świetlicy w Mielęcinie

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Dokładnie 7.700 złotych mieszkańcy Mielęcina chcą przeznaczyć na wymianę pokrycia dachu na świetlicy wiejskiej.

Za pozostałe pieniądze z funduszu sołeckiego społeczność organizować będzie imprezy cykliczne. Takie ustalenia zapadły podczas wiejskiego zebrania burmistrza Leszka Michalaka z mieszkańcami tej miejscowości, we wtorek 20 marca.

-Cieszymy się, że już niebawem nasza świetlica będzie miała nowy dach. Mamy już przygotowane materiały na ten cel, jak również wyłoniliśmy już wykonawcę na przeprowadzenie tego przedsięwzięcia. W minionym roku przeznaczyliśmy środki z funduszu sołeckiego na remont świetlicy. W tym roku chcemy, żeby remont ów był kontynuowany. Przyszła wiosna i przyszedł czas na nowe inwestycje – mówił sołtys Mielęcina Paweł Świętak.
W Mielęcinie, podobnie jak w innych miejscowościach w gminie Żarów, zebranie zdominowały kwestie założenia przydomowych oczyszczalni, o których mówił zaproszony przedstawiciel oraz elektrowni wiatrowych. Burmistrz Żarowa poinformował również mieszkańców o nowych zasadach płacenia za śmieci, w związku ze zmianą ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka