Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Świebodzice: Będzie się działo... – emocjonujący weekend przed nami

Sobota, 6 listopada 2010, 9:24
Aktualizacja: 9:27
Autor: KO
Świdnica/Świebodzice: Będzie się działo... – emocjonujący weekend przed nami
Na charytatywną akcję pod naszym patronatem zaprasza Leroy Merlin.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Przed nami wiele imprez i wydarzeń. Pod naszym patronatem dziś dzieci będą budować z klocków Lego, za darmo można zwiedzić Muzeum Dawnego Kupiectwa. W Świebodzicach natomiast można przyczynić się do uratowania życia! Zapraszamy do przewodnika po weekendowych imprezach.

Na dziś zaplanowano trzecią edycję programu „Dach nad głową” w świdnickim markecie budowlanym Leroy Merlin. W konkursie wezmą udział uczniowie z podstawówek, a reprezentanci zwycięskiej placówki wybiorą się do Wrocławskiego Parku Wodnego. Akcja społeczna towarzysząca akcji promocyjnej „Święto Majsterkowicza” tym razem opierać się będzie na budowaniu z klocków. Szczegóły: tutaj.

Za darmo dziś można zwiedzić świdnickie Muzeum Dawnego Kupiectwa. Od godz. 11.00 można podziwiać zbiory muzeum oraz Salę Rajców, w której wyeksponowany zostanie nowy nabytek muzeum - kielich mszalny. Dziś oficjalnie zostanie on podarowany Świdnicy (więcej na ten temat w artykule: Zabytkowy kielich mszalny z Kościoła Pokoju trafi znów do miasta). W muzeum też można zwiedzić wyjątkową ekspozycję pod tytułem „Zbiory Metrologiczne Aliny i Juliusza Gustowskich” (więcej na ten temat w artykule: Ile wody w maśle, a ile opium w opium – ciekawa wystawa w Muzeum Dawnego Kupiectwa).

Dziś możesz pomóc uratować życie choremu na białaczkę. Fundacja DKMS organizuje w Świebodzicach rejestrację potencjalnych dawców szpiku. Organizatorzy akcji chcą pomóc choremu na białaczkę świebodziczaninowi Karolowi Szozdzie, ale też innym potrzebującym. Szczegóły w artykule: Możesz zrobić więcej – zostań dawcą szpiku, uratuj życie chorego na białaczkę.

Dziś też można pogłębić wiarę - na jednodniową sesję rekolekcyjną zapraszają kapłani w godz. od 12.30 do 16.00. W kościele św. Krzyża przy ul. Westerplatte będzie można się spotkać z księdzem Januszem Michalewskim. Program spotkania w ramach cyklu „Godziny Pustyni” - tutaj.

Dla tych, którzy chcą zadbać o sylwetkę, drzwi otwarte zostawia dziś studio Dance-Spot. O darmowych warsztatach fitness piszemy: tutaj.

Wieczorem swoje urodziny – osiemnaste – będzie obchodzić nasza konkurencja – tygodnik „Wiadomości Świdnickie”. Uroczystości jubileuszowe dziś też w świdnickiej szkole muzycznej (program: tutaj).

W niedzielę melomani będą mogli wysłuchać Requiem Mozarta w ramach cyklu koncertowego "Wieczory Świdnickie". Koncert w katedrze świdnickiej rozpocznie się o godz. 19.00. Szczegóły: tutaj.

W niedzielę też Świdniczka organizuje casting na najpiękniejsze mieszkanki Świdnicy i okolic. Dziewczęta i kobiety zapraszamy do klubu Łaźnia jutro o godz.18.00. Zgłoszenia (imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania i zdjęcie) prosimy wysyłać mailowo na adres: redkacja@swidniczka.com.

A co w sporcie?
* zapowiedź 15. kolejki piłkarskiej III–ligi,
* zapowiedź meczu ŚKPR–u,
* zapowiedź piłkarskich spotkań w niższych ligach.

Twoja reakcja na artykuł?

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group