Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 541
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będzie się trochę działo

Wiadomości: Świdnica, Region
Czwartek, 4 marca 2010, 9:19
Aktualizacja: 9:23
Autor: MaS
Nadchodzący weekend w przededniu święta kobiet przyniesie kilka okazji do wyjścia z domu w pojedynkę, we dwójkę lub w grupach.

Imprezy rozpoczną się w piątek o godz. 16.00 w teatrze miejskim od czwartej edycji Dnia Kobiet przygotowanej przez Ligę Kobiet Polskich. W programie imprezy znajdą się m. in. cztery wykłady: dr Agnieszki Połowczyk z Instytutu Transplantologii wrocławskiej Akademii Medycznej, psychologa - dr Stefanii Raduckiej-Gazdy i dr Andrzeja Piegzy z „Latawca” oraz ks. Romana Tomaszczuka, dyrektora świdnickiej redakcji „Gościa Niedzielnego”. Panie, które przyjdą, będą mogły bezpłatnie się przebadać, sprawdzając słuch, poziom cukru, cholesterolu, ciśnienia, zrobić EKG, uczestniczyć w pokazach samobadania piersi i masażu. Będzie też coś dla urody: pokazy fryzjerstwa, makijażu, ozdabiania paznokci. Zagra zespół Eljot ze Świebodzic. Będzie losowanie upominków i wyjazdu do parlamentu europejskiego. Wstęp wolny.

Wieczorem do wyboru będą jeszcze dwie imprezy - widowisko muzyczno-taneczne ”Touch of Ireland” w wykonaniu zespołu folkowego Carrantuohill i grupy Reelandia, która będzie przedstawiać widowiskowe irlandzkie tańce w wieloosobowym składzie – początek w Klubie Bolko o godz. 19.00, cena biletu 30 zł - oraz koncert Krzysztofa Krawczyka w Strzegomskim Centrum Kultury, również o 19.00. Jeśli będzie bardzo dużo chętnych, organizatorzy zadeklarowali możliwość przeprowadzenia dodatkowego koncertu o godz. 16.30. Cena biletu 35 zł.

W sobotę 6 marca o 16.00 w Galerii Fotografii profesor Mirosław Kocur wystąpi z kolejnym wykładem poświęconym teatrowi, tym razem będzie to teatr na wyspie Bali. Wstęp wolny. O godz. 18.00 rozpocznie się w teatrze koncert na rzecz ofiar trzęsienia ziemi na Haiti. Zagrają Misja Pokojowa i Next Generation, wstęp wolny, ale po koncercie zbiórka dobrowolnych darów. Wieczór zakończy koncert „Bolko Blues Night”, o godz. 20.00, zagrają: Piotr Gnyszka, Wojciech Łabudzki, Artur Szlifierski, Wojciech Wojtusiak "Paco" i Roman Bednarz, zaśpiewa Renata Król. W programie utwory Chicka Corei, Paula Desmonda i Alberta Collinsa. Bilety po 7 zł.

W niedzielę o poranku giełda staroci, gdzie można wynaleźć oryginalne prezenty, a o godz. 17.00 w teatrze recital gwiazdy piosenki aktorskiej, Katarzyny Groniec pt. „Listy Julii kameralnie”. Na koncert składają się piosenki Elvisa Costello z płyty „The Juliet Letters” w polskich tłumaczeniach wykonawczyni. Cena biletu 30 zł.

Można też w niedzielę podjechać do Szczawna-Zdroju na koncert Seweryna Krajewskiego i Andrzeja Piasecznego – godz. 19.00, cena 110 zł niestety, albo w piątek na koncert zespołu Kroke grającego muzykę żydowską (A’Propos, godz. 20.00).

W poniedziałek rano w Świebodzicach można z okazji Dnia Kobiet zrobić prezent komu innemu i oddać krew w Miejskim Domu Kultury między godz. 9.30 a 13.30.

Organizatorzy Rodzinnych Potyczek z Ortografią przypominają, że w piątek 5 marca upływa termin zgłoszeń. Zgłaszać udział można w szkole dziecka, bądź w szkole podstawowej nr 105 przy ulicy Folwarcznej 2.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group