Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 546
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Będzie Świdnicka Rada Seniorów?

Piątek, 10 stycznia 2014, 7:22
Autor: red.
Świdnica: Będzie Świdnicka Rada Seniorów?
Fot. archiwum
Do świdnickich stowarzyszeń kombatanckich, emerytów, rencistów i inwalidów, Uniwersytetu III Wieku oraz Towarzystwa Regionalnego Ziemi Świdnickiej trafiła propozycja prezydenta Świdnicy Wojciecha Murdzka w sprawie utworzenia w Świdnicy Miejskiej Rady Seniorów.

Rada taka ma za zadanie reprezentować interesy i potrzeby starszych mieszkańców w kontekście współpracy z władzami samorządowymi. Jej rolą jest także formułowanie opinii dotyczących strategicznych i bieżących planów rozwoju gminy. Jest więc organem opiniodawczym, doradczym i inicjatywnym.

W Polsce, tak jak w większości rozwiniętych gospodarczo krajów, osoby starsze stanowią coraz większą część społeczeństwa. Podobnie dzieje się w Świdnicy, dlatego zwróciłem się do stowarzyszeń skupiających świdnickich seniorów z propozycją utworzenia Miejskiej Rady Seniorów. Jeszcze do niedawna nie było wyraźnej podstawy prawnej do tworzenia takich rad. Po niedawnej nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym, mamy zielone światło w tej kwestii, co daje możliwość, przy poparciu Rady Miejskiej, utworzenia rady seniorów w naszym mieście – uzasadnia prezydent Murdzek.

Do 24 stycznia przyjmowane są opinie od organizacji, które mogą podpowiedzieć m. in. formę, kryteria doboru składu oraz oczekiwania w kwestii zasad, według których taka Rada miałaby funkcjonować.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group