Czwartek, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 574
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będzie szopka

Wiadomości: Świdnica
Środa, 16 grudnia 2009, 10:07
Aktualizacja: 10:12
Autor: GŚ, opr. MaS
Fot. archiwum
I to żywa, bo dziś podczas jarmarku zostanie uruchomiona szopka mechaniczna. Tymczasem już w niedzielę niezwykła „żywa szopka”, autorstwa gminy Świdnica już po raz trzeci zagości na świdnickim rynku. Będzie ona dopełnieniem wydarzeń, jakie od kilku dni trwają w ramach Świdnickiej Kolędy.

Tak jak to było ponad 2000 lat temu, przy żłóbku Jezusa obok Maryi, Józefa, Trzech Króli i pastuszków czuwać będą żywe zwierzęta. Punktem kulminacyjnym będzie inscenizacja teatralna pt. „Ześlij nam Syna Swojego” w wykonaniu gminnych samorządowców, radnych oraz pracowników jednostek organizacyjnych Gminy Świdnica, którzy wcielą się w role Maryi, Józefa, pasterzy, Heroda oraz Mędrców ze Wschodu.

- W samo przedstawienie zaangażowanych jest 15 osób. Kto w tym roku zagra jedne z głównych ról owiane jest tajemnicą, mogę jedynie dodać, że role staraliśmy się dopasować do indywidualnego charakteru każdego aktora – mówi wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek. W żywej szopce pojawią się również nowe zwierzęta, dlatego już teraz zachęcamy do licznego udziału dzieci wraz z rodzinami wszystkie dzieci wraz z rodzinami na świdnicki rynek na 20 grudnia na godz. 15.00. Ponadto nastrój świąteczny trwał będzie przez cały okres świąt, gdyż sama konstrukcja szopki wraz z postaciami obecna będzie na świdnickim rynku do 29 grudnia.

Aktorzy odtwarzający główne role już dziś zapewniają o wielu atrakcjach, jakie mają przygotowane dla wszystkich, którzy zechcą przyjść w niedzielne popołudnie na świdnicki rynek.

"Żywa Szopka" pojawi się już 20 grudnia od godz. 15.00 do 17.00, a inscenizacja teatralna pt. „Ześlij nam Syna Swojego” będzie mieć w niej miejsce w niedzielę o godz. 16.30. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group