Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1143
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Bez akcyzy

Piątek, 14 lutego 2020, 7:03
Aktualizacja: 9:06
Autor: red
Świdnica: Bez akcyzy
Fot. KPP Świdnica
Tytoń i papierosy bez znaków akcyzy ujawnili funkcjonariusze świdnickiej komendy oraz Dolnośląskiego Urzędu Celno–Skarbowego w Wałbrzychu w mieszkaniu 45–latka.

11 lutego policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą świdnickiej komendy wraz z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, w ramach realizacji informacji operacyjnej, „odwiedzili” 45-letniego mieszkańca Świdnicy, który według uzyskanej wcześniej wiedzy miał zajmować się nielegalnym handlem papierosami bez polskich znaków akcyzowych. W wyniku przeprowadzonego przeszukania mieszkania ujawniono worek z zawartością 6 kilogramów krajanki tytoniowej oraz ponad 2,5 tys. sztuk papierosów.

Zabezpieczone mienie przekazane zostało funkcjonariuszom Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy będą prowadzili dalsze czynności w tej sprawie. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego w tym przypadku oszacować można na kwotę ponad 7 tys.zł.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego -skarbowego, za posiadanie i handel tytoniem bez polskich znaków akcyzy skarbowej, zatrzymanemu grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności nawet do lat 3

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group