Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 884
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Bezpieczeństwo przede wszystkim

Niedziela, 5 lutego 2017, 9:32
Aktualizacja: 11:35
Autor: red
Strzegom: Bezpieczeństwo przede wszystkim
Fot. UM Strzegom
Mniej interwencji w porównaniu do 2015 roku, mniej rozbojów, więcej zatrzymań na gorącym uczynku, zwiększona efektywność pracy, ale też aż 4 wypadki śmiertelne i 58 rannych – to najważniejsze policyjne statystyki za rok 2016 w gminie Strzegom.

Zostały one przedstawione na dorocznej naradzie, która odbyła się w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

W spotkaniu uczestniczyli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Strzegomiu na czele z komendantem Piotrem Galickim (po raz pierwszy w tej roli) i jego zastępcą - Sławomirem Jankowskim oraz komendant powiatowy Policji - Andrzej Dobies. Nie mogło zabraknąć także władz samorządowych Strzegomia.

Rok 2016 był dla Policji bardzo udany. Służby doskonale poradziły sobie z zabezpieczeniem porządku w trakcie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz Szczytu NATO w Warszawie. Policja otworzyła się również bardziej na społeczeństwo.
- Cieszymy się, że praca Policji jest tak dobrze oceniana. Nasi policjanci również starają się jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki, mimo tego że w ostatnim okresie doszło do wielu zmian kadrowych - podkreślał komendant Piotr Galicki.

W wielu przypadkach wskaźniki statystyczne są lepsze od tych w 2015 r., ale też są nieco gorsze.
- Gmina Strzegom to nie tylko miasto, ale też 22 wsie. W porównaniu do innych komisariatów mamy więc utrudnione zadanie, dlatego serdecznie dziękuję władzom Strzegomia za stwarzanie nam lepszych warunków do pracy i zwiększanie standardu usług. Chciałbym podkreślić, że aktualnie przestępczość w dużej mierze przeniosła się do Internetu i trzeba kłaść jeszcze większy nacisk na walkę z tymi zagrożeniami. To jest bardzo żmudna i mozolna praca - stwierdził komendant Galicki.

Burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta wysoko ocenił jakość pracy i skuteczność naszych policjantów.
- Zawsze to podkreślam i powtórzę raz jeszcze - wasza praca jest bardzo trudna i odpowiedzialna. Dziękuję za wszelkie działania na rzecz bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Ze swojej strony mogę zadeklarować wszelką pomoc, by jakość waszej pracy była coraz lepsza - zaznaczył burmistrz. Ciepłe słowa o strzegomskich funkcjonariuszach przekazał - w imieniu Rady Miejskiej w Strzegomiu - przewodniczący Tomasz Marczak, podkreślając że radni nigdy nie mieli wątpliwości o zasadności przekazywania środków finansowych na potrzeby strzegomskiego komisariatu.

Przedstawiciel Związku Zawodowego Policjantów - Dariusz Misiura pogratulował strzegomskim policjantom i dodał, że w 2016 r. Strzegom zorganizował najlepszą do tej pory - wcześniej odbyło się 15 turniejów - edycję Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych województwa dolnośląskiego.

Andrzej Dobies pochwalił nowego komendanta i stwierdził, że bardzo dobrze wywiązuje się on ze swoich obowiązków. Komendant powiatowy podziękował również za ścisłą współpracę między Urzędem Miejskim w Strzegomiu a strzegomskimi funkcjonariuszami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group