Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: "Bezpieczna droga do szkoły"

Wtorek, 27 sierpnia 2013, 11:22
Aktualizacja: 11:23
Autor: red.
Świdnica: "Bezpieczna droga do szkoły"
Fot. archiwum
Przed nami wrzesień, początek nowego roku szkolnego – rusza policyjna akcja pod kryptonimem „Bezpieczna droga do szkoły”.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to czas, kiedy dolnośląscy policjanci przeprowadzają wzmożone działania prewencyjne pod tym kryptonimem.

Pierwsze dni września stanowią dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego trudny okres adaptacyjny związany z rozpoczęciem przez pierwszoklasistów nauki w szkole i powrotem do obowiązków szkolnych pozostałych uczniów.

Dolnośląscy policjanci rozpoczną działania prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej pod kryptonimem „Bezpieczna droga do szkoły”.

Głównym celem tej akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły oraz monitorowanie ruchu kołowego w rejonach wszystkich placówek oświatowych. Od kilku dni policjanci sprawdzają drogi i ulice pod kątem prawidłowości ustawienia i stanu technicznego znaków drogowych oraz urządzeń ostrzegawczo – zabezpieczających w rejonach szkół. Po rozpoczęciu roku szkolnego w okolicy szkół pojawi się większa ilość policyjnych patroli kontrolujących drogi. W trosce o bezpieczeństwo dzieci policjanci dyscyplinować będą kierowców w aspekcie przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

W drugim etapie działań policjanci przeprowadzą spotkania i pogadanki z uczniami klas I dotyczące bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Funkcjonariusze pomogą poznać im przepisy i zasady bezpieczeństwa w teorii i praktyce, będą również w pierwszych tygodniach nauki monitorować tereny przy szkołach, w tym przejścia dla pieszych.

Jednocześnie rozpoczną się kontrole prędkości przy szkołach. Ponadto funkcjonariusze sprawdzą stan techniczny, oznakowanie i wyposażenie autobusów szkolnych i innych pojazdów przewidzianych do zbiorowego przewozu dzieci i młodzieży. Działania te mają przypomnieć kierowcom, że od nich zależy zdrowie i życie dzieci.

PAMIĘTAJMY!
Jako rodzice i opiekunowie dajmy najmłodszym dobre wzorce. Pokażmy dziecku najbezpieczniejszą drogę do szkoły. Przez jezdnię przechodźmy tylko w miejscach dozwolonych, w sposób bezpieczny i rozsądny. By zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, ich ubrania i plecaki wyposażmy w widoczne po zmroku odblaskowe elementy.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group