Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 915
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Bezpieczna droga do szkoły

Wtorek, 26 sierpnia 2014, 9:08
Aktualizacja: 11:09
Autor: red.
Świdnica: Bezpieczna droga do szkoły
Fot. archiwum
Przed nami wrzesień, początek nowego roku szkolnego – rusza policyjna akcja pod kryptonimem „Bezpieczna droga do szkoły”.

Pierwsze dni września stanowią dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego trudny okres adaptacyjny związany z rozpoczęciem przez pierwszoklasistów nauki w szkole i powrotem do obowiązków szkolnych pozostałych uczniów.

Głównym celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły oraz monitorowanie ruchu kołowego w rejonach wszystkich placówek oświatowych. Od kilku dni policjanci sprawdzają drogi i ulice pod kątem prawidłowości ustawienia i stanu technicznego znaków drogowych oraz urządzeń ostrzegawczo – zabezpieczających w rejonach szkół. Po rozpoczęciu roku szkolnego w okolicy szkół pojawi się większa ilość policyjnych patroli kontrolujących drogi. W trosce o bezpieczeństwo dzieci policjanci dyscyplinować będą kierowców w aspekcie przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

W drugim etapie działań policjanci przeprowadzą spotkania i pogadanki z uczniami klas I dotyczące bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Funkcjonariusze pomogą poznać im przepisy i zasady bezpieczeństwa w teorii i praktyce, będą również w pierwszych tygodniach nauki monitorować tereny przy szkołach, w tym przejścia dla pieszych.

Jednocześnie rozpoczną się kontrole prędkości przy szkołach. Ponadto funkcjonariusze sprawdzą stan techniczny, oznakowanie i wyposażenie autobusów szkolnych i innych pojazdów przewidzianych do zbiorowego przewozu dzieci i młodzieży. Działania te mają przypomnieć kierowcom, że od nich zależy zdrowie i życie dzieci.

PAMIĘTAJMY!

Jako rodzice i opiekunowie dajmy najmłodszym dobre wzorce. Pokażmy dziecku najbezpieczniejszą drogę do szkoły. Przez jezdnię przechodźmy tylko w miejscach dozwolonych, w sposób bezpieczny i rozsądny. By zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, ich ubrania i plecaki wyposażmy w widoczne po zmroku odblaskowe elementy.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group