Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 789
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Bezpieczne przejście

Niedziela, 3 września 2023, 11:06
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 września 2023, 11:07
Autor: red
Żarów: Bezpieczne przejście
Fot. UM Żarów
Tak, jak już wcześniej zapowiadaliśmy, tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, do użytku naszych mieszkańców oddane zostało bezpieczne przejście u zbiegu ulic Wiejskiej, Chrobrego i Dworcowej w Żarowie.

W końcu będzie tutaj bezpiecznie. Brak wydzielonej dodatkowej części dla pieszych stwarzało wielkie zagrożenie dla poruszających się tym odcinkiem mieszkańców.

Inwestycję zrealizowało PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Wałbrzychu, po wielokrotnych interwencjach burmistrza Leszka Michalaka i pracowników Urzędu Miejskiego w Żarowie oraz wsparciu posła na Sejm RP Marcina Gwoździa, za co jeszcze raz dziękujemy.

- Dlaczego to tak długo trwało? Jak już wcześniej Państwa informowaliśmy, w związku z planowanym przebiegiem jednej z linii kolejowej łączącej województwo dolnośląskie z CPK (Centralnym Portem Komunikacyjnym), wszystkie prace związane z gruntownymi remontami w obrębie przejść kolejowych zostały zawieszone. Do czasu ustalenia dokładnego przebiegu wszystkich linii kolejowych Centralnego Portu Komunikacyjnego również wszystkie inwestycje dotyczące budowy planowanych estakad, bocznic kolejowych, remontów przejść podziemnych zostały zablokowane. W gminie Żarów, w związku z tym ogólnopolskim projektem, również wstrzymane zostały inwestycje dotyczące przebudowy przejścia podziemnego przy dworcu PKP w Żarowie, budowy estakady oraz remontu drogi przy dworcu PKP w Imbramowicach - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group