Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 855
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Bezpłatny Internet na świdnickim Rynku

Czwartek, 6 lipca 2017, 9:54
Autor: red
Świdnica: Bezpłatny Internet na świdnickim Rynku
Fot. UM Świdnica
Od początku lipca odwiedzający świdnicki Rynek mają możliwość korzystania z darmowego Internetu na swoich urządzeniach mobilnych, takich jak telefony komórkowe, tablety czy laptopy.

Aby nawiązać połączenie należy dysponować urządzeniem wyposażonym w prawidłowo działającą bezprzewodową kartę sieciową w paśmie 2,4GHz. Wystarczy włączyć interfejs radiowy (kartę sieciową) i wykryć dostępne sieci. Następnie trzeba wybrać jedną z sieci z nazwami (SIDD) "Swidnica - Rynek 1" (zachodnia i południowa część Rynku), "Swidnica - Rynek 2" (wokół wieży ratuszowej i na tarasie widokowym) lub "Swidnica - Rynek 3" (północna i wschodnia część Rynku).

Ze względów bezpieczeństwa i wydajności sieci nie jest gwarantowana dostępność do wszystkich usług sieciowych. Użytkownikowi przydzielane jest pasmo o maksymalnej przepustowości: 2Mb/s (download) oraz 512 kb/s (upload). Sesja trwa 30 minut, po tym czasie istnieje możliwość ponownego zalogowania się do sieci. Użytkowników obowiązuje regulamin, z którym należy się zapoznać przed zalogowaniem do sieci.

- Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom zarówno mieszkańców, jak i turystów, zgłaszających nam potrzebę uruchomienia dostępu do szybkiego i darmowego Internetu w Rynku. Każdy będzie mógł wysłać zdjęcie ze Świdnicy czy też sprawdzić e-mail pijąc kawę w wielu pobliskich lokalach gastronomicznych – mówi zastępca prezydenta Świdnicy, Szymon Chojnowski.

Ewentualne problemy techniczne można zgłaszać telefonicznie pod nr telefonu 74 852 02 90 w godz. od 10:00 do 20:00 od poniedziałku do piątku lub pocztą elektroniczną na adres: it@um.swidnica.pl albo osobiście w Regionalnej Informacji Turystycznej ul. Wewnętrzna 2.

Hotspot uruchomiony został testowo do końca bieżącego roku. W tym czasie sprawdzana będzie wydajność sieci i zainteresowanie usługą odbiorców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group