Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 993
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Bilety po staremu, czyli czego na sesji nie uchwalono

Piątek, 8 października 2010, 15:21
Aktualizacja: 20:36
Autor: KO
Świdnica: Bilety po staremu, czyli czego na sesji nie uchwalono
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Jedyna uchwała, której nie podjęli dziś świdniccy radni, miała zmienić wcześniejszą uchwałę w sprawie taryfy opłat za usługi przewozowe transportu zbiorowego świadczonego przez miasto.

Według Macieja Gleby z Urzędu Miejskiego w Świdnicy przeprowadzone badania ankietowe, analiza wpływów ze sprzedaży biletów i ich struktura, była impulsem do weryfikacji taryfy opłat pod kątem marketingowym i ekonomicznym. Dlatego planowano doprecyzowanie określeń związanych z nazewnictwem rodzajów biletów (na: bilety w wersji papierowej, bilety w wersji elektronicznej i bilety w wersji wydruku z kasy fiskalnej), wprowadzenie promocyjnego karnetu sześcioprzejazdowego (jego cena miała być równowartością pięciu sztuk biletów jednorazowych), obniżenie opłaty za przewóz bagażu do ceny biletu jednorazowego ulgowego dla danej strefy przewozu (obecnie cena biletu jednorazowego normalnego), zaktualizowanie mapy strefowej i przystanków granicznych w oparciu o aktualne przebiegi linii komunikacyjnych. Dzisiejsza uchwała miała też wprowadzić do tabeli cen biletów bilety jednorazowe w wersji wydruku z kasy fiskalnej dostępne w sprzedaży u kierowców (cena tego biletu miała być wyższa od ceny biletu jednorazowego w wersji papierowej, ale miała dawać możliwość zakupu biletów jednorazowych również w strefie miejskiej „A”; obecnie w tej strefie istnieje możliwość nabycia wyłącznie karnetu lub biletu 180-cio minutowego). Planowano również likwidację biletu 24-godzinnego (w związku z bardzo niskim zainteresowaniem pasażerów tą ofertą) oraz biletu 180-minutowego (który – jak się okazało - stał się przedmiotem spekulacji i nielegalnych transakcji: pasażerowie oferowali odstępowanie niewykorzystanego biletu lub odsprzedaż po obniżonej cenie.

- Takie praktyki były demoralizujące szczególnie dla młodszych użytkowników komunikacji, a niesprawiedliwe dla lojalnych i uczciwych pasażerów – zauważa Maciej Gleba. - Przyczynił się on również do spadku sprzedaży biletów jednorazowych, jak również uzyskiwanych wpływów z biletów.

Nowelizacja taryf miała również podwyższyć opłaty dodatkowe za przewóz osób i bagażu bez ważnego biletu.

Radni nie podjęli jednak tej uchwały. Więcej na temat dzisiejsze sesji:
* Stanisław Kotełko Honorowym Obywatelem Miasta Świdnicy,
* Świdniccy rajcy i inwestycje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group