Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1216
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Bili rekord

Czwartek, 7 maja 2020, 7:54
Autor: red
Żarów: Bili rekord
Fot. UM Żarów
W innej formie, bo online, ale za to z wielkim sukcesem. Kolejny raz gitarzyści z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie wraz ze swoim instruktorem Ryszardem Fidlerem wzięli udział w biciu gitarowego rekordu świata. Żarowianie znaleźli się w gronie 7998 muzyków.

W tym szczególnym roku należało zarejestrować się 1 maja drogą mailową. Na skrzynkę Gitarowego Rekordu spłynęły zgłoszenia z całego świata – od Polski, przez Norwegię, Włochy, Hiszpanię po Londyn i USA. Warto podkreślić, iż ta edycja dedykowana była nie tylko twórczości Hendrixa, ale również wielkiemu kompozytorowi polskiej sceny muzycznej Romualdowi Lipce i personelowi medycznemu. Podczas bicia gitarowego rekordu świata trwała zbiórka pieniędzy na rzecz ciężko chorych dzieciaków – podopiecznych Fundacji Zobacz Mnie.

Pomysłodawcą wrocławskiego wydarzenia jest Leszek Cichoński, który w tym roku zagrał wspólnie z Jennifer Batten, Mrozem, LeBurn Maddox'em, Janem Borysewiczem, Sebastianem Riedlem, Mietkiem Jureckim, Tomaszem Zeliszewskim, Wojciechem Pilichowskim, Marco Bartoccionim.

To była wyjątkowa edycja rekordu. W historii imprezy zaznaczona będzie jako „specjalna edycja online” – w przyszłym roku do pobicia rekordu nadal potrzebne będą minimum 7 424 gitary. W 2021 roku gramy na wrocławskim Rynku!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group