Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 720
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/REGION: Blikiem za mandat

Wtorek, 13 września 2022, 7:31
Aktualizacja: 9:31
Autor: red
Świdnica/REGION: Blikiem za mandat
Fot. KPP Świdnica
Na terenie powiatu świdnickiego, ale i całego kraju osoby ukarane przez policjantów ruchu drogowego za wykroczenie mandatem karnym mogą dokonać płatności na miejscu przy wykorzystaniu karty płatniczej, bądź instrumentu płatniczego typu „Blik”. Przypominamy, że w takie terminale płatnicze wyposażeni są funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy.

Ta funkcjonalność działa już z powodzeniem od blisko 4 lat i jest szczególnie przydatna w przypadku nakładania kar na kierowców spoza Polski, którym policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie mogą wystawiać mandatów kredytowych. Wcześniej w przypadku nałożenia kary na cudzoziemca najczęściej partol wraz z ukaranym, musiał pojechać do najbliższego bankomatu, aby ten mógł pobrać pieniądze i uregulować należność.

Z rozwiązania bezdotykowego, szczególnie przydatnego w okresie pandemii, korzystają także bardzo często mieszkańcy naszego powiatu oraz inne osoby przejeżdżające przez nasz rejon. Płacąc mandat od razu w radiowozie, mogą bowiem zapomnieć o wizycie na poczcie, czy też w banku, z czym wiązało się wcześniej przyjęcie mandatu kredytowego.

Urządzenia przyjmują płatności najpopularniejszych międzynarodowych organizacji płatniczych, w tym także płatności telefonem, a także płatności za pośrednictwem systemu BLIK. Sama transakcja wygląda identycznie jak w punktach i obiektach handlowych.

Terminale są na wyposażeniu pojazdów służbowych, które policjanci wykorzystują w codziennej służbie, gdy patrolują drogi powiatu. Daje to możliwość wniesienia opłaty, tuż po stwierdzeniu wykroczenia.

Osoby, które nie zdecydują się na płatność na miejscu, tak jak wcześniej, otrzymują mandat kredytowy, który należy opłacić w ciągu 7 dni — przelewem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group