Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Częstochowa: Błysnęli formą w Częstochowie

Czwartek, 27 marca 2014, 23:16
Aktualizacja: 23:17
Autor: MDvR
Częstochowa: Błysnęli formą w Częstochowie
Fot. użyczone
Zawodnicy UKS–u Taekwondo Gryf Świdnica wywalczyli dziewięć medali podczas XXI Międzynarodowych Mistrzostw Polski Polskiej Unii Taekwondo, które odbyły się 15 i 16 marca w Częstochowie.

W zawodach udział wzięło 630 zawodników i zawodniczek z 29 klubów z Polski oraz zagranicznych gości z Wielkiej Brytanii, Mołdawii oraz Ukrainy. Zawody sędziowało 58 licencjonowanych sędziów Związku Sportowego Polskiej Unii Taekwondo. Na starcie nie zabrakło fighterów świdnickiego Gryfa, a byli to: Weronika Borkowska, Laura Panas, Kuba Panas, Natalia Dyba, Bartosz Balant, Julia Rataj, Miłosz Parużyński, Jerzy Brzostowski, Tomasz Paździora, Nitaj Stelmach, Alicja Kubina, Maja Wróblewska, Mateusz Czerwiński, Sebastian Manugiewicz, Kamil Fujak, Marcin Czubacki. Zawodnicy trenera Waldemara Zdebskiego z bardzo mocno obsadzonych zawodów przywieźli dziewięć medali: trzy złote, cztery srebrne i dwa brązowe.

W pierwszym dniu zawodów świdniczanie wywalczyli pięć krążków. Weronika Borkowska sięgnęło po złote medale w technikach szybkościowych i układach formalnych, a także srebro w technikach specjalnych. Bartosz Balant dołożył dwa kolejne medale wywalczając srebro w technikach szybkościowych i brąz w układach formalnych. Pozostali zawodnicy i zawodniczki zostawili serce na arenie mistrzostw Polski, ale niestety nie udało im się stanąć na podium. W drugim dniu imprezy wystartowali nasi starsi zawodnicy walcząc w formułach walk light i semi contact, technikach specjalnych i układach formalnych. Bardzo dobrze zaprezentowała się Alicja Kubina, która wywalczyła srebrny medal w walkach semi contact. Pozostałe trzy krążki wywalczył nasz najbardziej doświadczony zawodnik Jerzy Brzostowski dla którego start w Częstochowie był ostatnim sprawdzianem przed wyjazdem do Davos na mistrzostwa Europy. Jerzy wywalczył złoto w technikach specjalnych, srebro w walkach semi contact i brąz w układach formalnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group