Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Bryczki rodem z innej epoki

Wtorek, 26 lipca 2016, 9:47
Autor: red
Świebodzice: Bryczki rodem z innej epoki
Fot. UM Świebodzice
Niecodziennie na ulicach Świebodzic możemy zobaczyć stylowe bryczki, powożone przez panów w cylindrach, czy panie w długich sukniach i kapeluszach.

A takie właśnie obrazki mieliśmy okazję podziwiać w niedzielę, 24 lipca. Świebodzicki Rynek stał się bowiem odcinkiem terenowym IV Międzynarodowego Konkursu Tradycyjnego Powożenia imienia Księżnej Daisy von Pless, odbywającego się w Książu.

Pierwsza bryczka pojawiła się w naszym Rynku tuż po godz. 9:00, w sumie zobaczyliśmy piętnaście powozów, które przyjechały do miasta od strony Bramy Książańskiej. Zadaniem powożących było zatrzymanie zaprzęgu na wyznaczonej linii, a następnie cofnięcie powozu na określoną odległość. Manewr cofania jest bardzo trudnym zadaniem dla zwierząt, ponieważ poruszanie się do tyłu jest dla konia czymś nienaturalnym.

W świebodzickim Rynku była druga spośród czterech przeszkód, które zaprzęgi miały do pokonania na całej trasie. Wśród uczestników dominowały ekipy z Polski, było także trzech reprezentantów Niemiec.Przejazdy były naprawdę widowiskowe, ponieważ nie tylko powozy, ale i powożący wyglądali niezwykle stylowo, stroje dostosowane były bowiem do epoki, z której powodził powóz lub regionu, jaki reprezentował.

Próbę terenową odbywającą się w Świebodzicach obserwowali licznie zebrani mieszkańcy, a także Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz.

Konkurs odbywał się pod Honorowym Patronatem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej.

Fotorelacja na stronie: www.swiebodzice.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group