Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Budowa nowoczesnego targowiska na półmetku

Środa, 12 lutego 2014, 11:25
Aktualizacja: 11:26
Autor: red.
Żarów: Budowa nowoczesnego targowiska na półmetku
Fot. użyczone
Był obskurny bazar, a za niedługo będzie targowisko na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Na efekt końcowy mieszkańcy Żarowa będą musieli jeszcze poczekać do końca czerwca, jednak według zapewnień firmy wykonawczej, remont powinien zakończyć się znacznie szybciej. Przy tak sprzyjającej pogodzie prace remontowe wyprzedzają zaplanowany przez firmę harmonogram.

W chwili obecnej trwają zaawansowane prace przy budowie drogi dojazdowej i parkingu. Została już także wykonana drewniana wiata zadaszenia, która w części pokryta jest już blachą trapezową. Odbyła się już również modernizacja szaletu miejskiego, a w tym momencie ekipa remontowa intensywnie pracuje przy remoncie budynku socjalnego – wylicza Jacek Harla z firmy handlowo-usługowej DABRO-BAU, która wygrała przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego.

W Żarowie targ czynny jest w każdą sobotę od wczesnych godzin porannych. Co tydzień przyciąga w to miejsce wielu sprzedających oraz kupujących. Nie tylko z gminy, ale również z okolicy. – Nie było już tutaj odpowiednich warunków do bezpośredniej sprzedaży. Często handlowcy musieli sprzedawać swój towar z samochodów. Dobrze, że wkrótce się to zmieni i to w tak szybkim tempie. Oby więcej było takich dobrych inwestycji – przyznaje Władysław Folek, który mieszka nieopodal remontowanego placu targowego.

Faktycznie, plac targowy zmieni się. I to na lepsze. Będzie to nowoczesny obiekt, który zmieni wizerunek miasta. Nie jest to jednak jedyna inwestycja, która zmieniła centralną część Żarowa. Odnowione budynki mieszkalne, które w minionym roku remontowała gmina także stały się wizytówką miasta.

Na gruntowny remont targowiska gmina Żarów pozyskała pół miliona złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W sumie, inwestycja pochłonie 850 tysięcy złotych.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group