Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Budują kolejne chodniki

Wtorek, 20 sierpnia 2013, 12:13
Aktualizacja: 12:15
Autor: red.
Gmina Żarów: Budują kolejne chodniki
Fot. UM Żarów
Ponad 86 metrów bieżących nowego chodnika powstało właśnie w Bukowie. Nowy ciąg pieszy, który został ułożony z kostki betonowej zwiększy bezpieczeństwo poruszających się pieszych i użytkowników ruchu drogowego. Wraz z budową nowego chodnika uzupełniono również nawierzchnię jezdni przy krawężnikach.

- Nowe chodniki w gminie Żarów budowane są na takich samych zasadach, jak w ubiegłym roku. W Imbramowicach i Bukowie wykonane zostały również w ramach porozumienia z powiatem świdnickim. Na jego mocy powiat zobowiązał się do pokrycia kosztów zakupu materiałów do jego budowy, po stronie gminy zaś pozostaje wykonanie. Gmina zapewnia sprzęt, materiał oraz pracowników. Wszelkie prace przy budowie chodników wykonywane są przez pracowników interwencyjnych i robót publicznych - wyjaśnia Patryk Wojak z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Sukcesywnie, w gminie Żarów powstają nowe ciągi piesze, które zwiększają bezpieczeństwo mieszkańców. Imbramowice i Buków to nie jedyne miejscowości, w których budowane są chodniki. Prace remontowe przy budowie ciągów pieszych rozpoczęły się również w Pożarzysku. A w kolejce czekają jeszcze Mrowiny i Żarów. - Cieszę się, że Buków w tym roku doczekał się realizacji wielu inwestycji. Mamy nowy plac zabaw, regulację przechodzi nasz potok Tarnawka i buduje się chodniki, które nie tylko poprawią wizerunek estetyczny naszej miejscowości, ale przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców. I o to właśnie chodzi, żeby polepszać komfort nas wszystkich - przyznaje Urszula Ganczarek, radna Rady Miejskiej Żarowa.

Prace przy realizacji wszystkich chodników, w myśl podpisanego porozumienia ze Służbą Drogową Powiatu Świdnickiego zostaną zrealizowane do końca listopada.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group