Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1374
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Budynek II LO po termomodernizacji

Sobota, 17 lutego 2024, 15:38
Autor: red
Świdnica: Budynek II LO po termomodernizacji
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Połączenie tradycji z nowoczesnością – koniec termomodernizacji budynku II LO w Świdnicy.

W październiku ubiegłego roku zakończyły się prace przy zadaniu „Termomodernizacja budynku głównego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Świdnicy”.

Remont był doskonałą okazją do renowacji zabytkowych elementów stolarki okiennej i witraży.

Inwestycja w nowoczesne źródła ciepła i ekologiczne ogrzewanie była priorytetem tego zadania, jednak nie zapomnieliśmy o historycznym charakterze budynku. Zależało nam szczególnie na zachowaniu historycznych i zabytkowych elementów stolarki okiennej i witraży, które odzwierciedlają bogatą historię szkoły – mówi Piotr Fedorowicz Starosta Świdnicki.

Remont, który odbył się przy zachowaniu ducha zabytkowego charakteru budynku, jest wyrazem naszej troski o dziedzictwo kulturowe oraz zobowiązaniem do połączenia tradycji z nowoczesnością. Przywrócenie dawnej świetności zabytkowych elementów stolarki okiennej i witraży okiennych stanowi nie tylko szacunek dla historii naszej placówki, ale również dla całego miasta – dodaje dyrektor szkoły Jacek Iwancz.

Odrestaurowane elementy, wyeksponowane i podświetlone, umieszczone zostały na korytarzach placówki, obok miejsca, gdzie znajdowały się przed remontem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group