Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 705
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Burmistrz apeluje do radnych

Sobota, 6 maja 2023, 11:17
Aktualizacja: 13:18
Autor: red
Świebodzice: Burmistrz apeluje do radnych
Fot. UM Świebodzice
W czwartek, 4 maja, odbyła się konferencja prasowa zwołana przez Burmistrza Miasta Świebodzice Pawła Ozgę, w której uczestniczyli również: Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Radni Rady Miejskiej: Jan Klepiec, Janusz Kościukiewicz, Adam Pofelski, Prezes Spółki ZGK Świebodzice Sławomir Sprawka, Prezes Spółki ZWiK Grzegorz Cabanek, Prezes Spółki OSiR Świebodzice Jarosław Pizuński, Kierownik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Magdalena Osiewacz–Drab, Kierownik Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Ilona Szczygielska, Pracownik Wydziału Rozwoju, Strategii i Zamówień Publicznych Magdalena Kuczyńska oraz liczni przedstawiciele mediów lokalnych i regionalnych.

Celem briefingu było przedstawienie obecnej sytuacji Mieszkańcom oraz zaapelowanie do Radnych opozycyjnych z prośbą o rozsądek, zaprzestanie działań na szkodę Mieszkańców i nienarażanie Gminy na ryzyko utraty środków w wysokości ok. 14,6 miliona złotych przeznaczonych na inwestycje drogowe, pozyskanych z II edycji Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Jak podkreślił Burmistrz Miasta Paweł Ozga, zagrożone są inwestycje drogowe dla Świebodzic, które miały być realizowane w latach 2023-2025. Chodzi o bardzo ważne zadania dotyczące budowy łącznika do małej obwodnicy w rejonie Osiedla Piastowskiego oraz przebudowy dróg: ul. Młynarska, Sienkiewicza, Prusa, Szkolna, Sienna, Droga Węglowa, ul. Kasztanowa i ul. Kopernika, na które Mieszkańcy czekają od dawna.

Burmistrz Miasta zaznaczył, że zwołana na 4 maja sesja Rady Miejskiej niezbędna do ratowania tych inwestycji została przesunięta na wniosek Radnych trzech opozycyjnych klubów: Wspólne Świebodzice, Obywatelskie Świebodzice, Zjednoczona Prawica, na poniedziałek 8 maja. To kolejny raz z rzędu, kiedy Radni opóźniają posiedzenie, a tym samym narażają Gminę na utratę przyznanych środków.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group