Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 1486
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Burmistrz już zaprzysiężony

Środa, 8 maja 2024, 15:41
Autor: red
Gmina Żarów: Burmistrz już zaprzysiężony
Fot. UM Żarów
Niespełna miesiąc po wyborach samorządowych, po raz pierwszy w nowym składzie żarowscy radni spotkali się na pierwszej sesji Rady Miejskiej w Żarowie.

Odebrali od zastępcy Miejskiej Komisji Wyborczej Marcina Wróbla zaświadczenia o zdobyciu mandatów, złożyli uroczyste ślubowanie i wybrali spośród swojego grona przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Oficjalnie od dziś rozpoczęła się kolejna kadencja Rady Miejskiej, która trwać będzie pięć lat 2024-2029.

Tradycyjnie prowadzenie sesji, do wyboru oficjalnego przewodniczącego Rady Miejskiej powierzono radnemu seniorowi Waldemarowi Ganczarkowi. Najważniejszym punktem pierwszej uroczystej sesji Rady Miejskiej było zaprzysiężenie. Nowi radni Rady Miejskiej zostali oficjalnie zaprzysiężeni. Od tej pory, przez kolejnych pięć lat, to oni decydować będą o najważniejszych dla gminy sprawach.

Podczas uroczystej sesji, po raz pierwszy w tej kadencji radni głosowali w sprawie wyboru przewodniczącego Rady Miejskiej. Zgodnie z ich wolą został nim Marcin Perzyński. Na zastępcę przewodniczącego Rady Miejskiej wybrany został Roman Konieczny, który do tej pory przez dwie kadencje pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej. Pierwsze posiedzenie Rady Miejskiej w nowej kadencji nie mogło obejść się bez zaprzysiężenia burmistrza. W obecności radnych, dyrektorów szkół, pracowników gminnych jednostek oraz Urzędu Miejskiego w Żarowie Przemysław Sikora złożył uroczyste ślubowanie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim radnym nowej kadencji. Życzymy owocnej pracy na rzecz mieszkańców naszej gminy, a nowemu burmistrzowi Przemysławowi Sikorze samych sukcesów. Jesteśmy przekonani, że dalej będzie pracował Pan z tak wielkim zaangażowaniem i wszyscy nasi mieszkańcy będą mogli, jak zawsze, na Pana liczyć

SKŁAD RADY MIEJSKIEJ KADENCJI 2024-2029:

Marcin Perzyński, Piotr Zadrożny, Anna Żurek, Jadwiga Owczarek, Tomasz Nycz, Piotr Koluśniewski, Iwona Nieradka, Adam Ciupiński, Armand Toporowski, Agnieszka Proniewicz, Roman Konieczny, Zuzanna Urbanik, Wojciech Plizga, Joanna Walkiewicz, Waldemar Ganczarek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group