Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 798
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Burmistrz z absolutorium – zadłużenie zmalało

Czwartek, 5 czerwca 2014, 12:32
Aktualizacja: 12:35
Autor: red.
Świebodzice: Burmistrz z absolutorium – zadłużenie zmalało
Fot. UM Świebodzice
Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz na sesji Rady Miejskiej 4 czerwca otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu w roku 2013. To już ósmy raz, gdy burmistrz zyskuje aprobatę radnych w kwestii realizacji planu finansowego gminy.

Za udzieleniem absolutorium głosowało 12 radnych, głosów przeciwnych nie było, a siedem osób się wstrzymało, więc absolutorium zostało udzielone. Ale czy mogło być inaczej, skoro kolejny rok z rzędu gmina osiąga bardzo dobre wyniki finansowe i znacznie redukuje zadłużenie?

- Komisja Rewizyjna zgodnie z procedurami wynikającymi z przepisów ustawy o samorządzie gminnym oraz ustawy o finansach publicznych poddała analizie stan finansów gminy Świebodzice za rok 2013 - wyjaśniła kwestie proceduralne radna Teresa Małecka, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej. - Wskaźniki finansowe pozwalają stwierdzić, że kondycja finansowa gminy Świebodzice jest dobra - podsumowała wypowiedź radna.

Trzeba zauważyć, że kolejny rok z rzędu udaje się redukować zadłużenie gminy. Na koniec roku 2013 wynosiło ono 12 469 000 zł i było o niemal trzy miliony niższe niż na zakończenie roku 2012.

- Dochody bieżące gminy zostały zrealizowane w kwocie 62.238.935 zł, co stanowi 99,17% założonego planu, a to bardzo dobry wskaźnik. W przypadku wydatków bieżących, te zostały zrealizowane w kwocie 57.546.246 zł. Porównując te dwie liczby łatwo dojść do wniosku, że różnica pomiędzy dochodami a wydatkami jest dodatnia. Oznacza to, że Świebodzice spełniają wymóg ustawodawcy, który mówi, że na koniec roku budżetowego wydatki bieżące nie mogą być wyższe od dochodów bieżących - podsumował burmistrz, dodając, że jest bardzo wdzięczny wszystkim osobom pracującym na co dzień na rzecz gminy.

Na temat realizacji budżetu gminy Świebodzice w roku 2013 pozytywną opinię wyraziła również Regionalna Izba Obrachunkowa.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group