Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 949
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Było dość spokojnie

Poniedziałek, 3 czerwca 2019, 11:16
Aktualizacja: 16:18
Autor: red
Świdnica: Było dość spokojnie
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 23–30 maja 2019 roku.

26.05.2019r. o godz. 24:00 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące tabliczek z napisem „Zakaz wprowadzania psów” na skwerach przy Placu Grunwaldzkim, umieszczonym zdaniem zgłaszającego bezprawnie. Po przeanalizowaniu tego dość złożonego tematu ustalono, iż tabliczki mają jedynie charakter informacyjno – instruktażowy, wyrażają wolę administratora i nie stanowią podstawy prawnej do stosowania sankcji karnych przewidzianych przez prawo wykroczeń. Jeżeli zatem właściciel pieska wyprowadzi go na wspomniany skwer nie musi obawiać się, że za czyn ten otrzyma od straży miejskiej mandat.

27.05.2019r. o godz. 1.20 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie od kierowcy TAXI o nieprawidłowo działającej tymczasowej sygnalizacji świetlnej (ruch naprzemienny) na ulicy Kopernika. Na miejsce natychmiast skierowano patrol straży miejskiej. Awarię zgłoszono do wykonawcy prac remontowych. Sygnalizacja została naprawiona.

27.05.2019r. o godz.15:25 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który został zaatakowany i ugryziony przez psa na ulicy Zamenhoffa. Właściciel psa po zajściu oddalił się z miejsca zdarzenia. Skierowany na miejsce patrol, na podstawie rysopisu właściciela psa podanego przez pokrzywdzonego, szybko zlokalizował mężczyznę, który został ukarany mandatem karnym za nie zachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt.

28.05.2019r. o godz.12:53 dyżurny straży miejskiej otrzymał nietypowe zgłoszenie od kierowcy TAXI. Mężczyzna twierdził, że dowiózł pasażera pod wskazany adres na ulicę Równą, jednak pasażer ten nie opuszcza taksówki, nie chce zapłacić za kurs i nie reaguje na uwagi kierowcy patrząc się jedynie przed siebie. Gdy na miejsce przybył patrol straży miejskiej, pasażer nagle zaczął zachowywać się normalnie, zapłacił za kurs i opuścił pojazd. Stwierdził, że czuje się dobrze i nie potrzebuje pomocy medycznej. Nie był w stanie wyjaśnić, co było przyczyną jego wcześniejszego zachowania.

29.05.2019r. o godz. 22.50 patrol straży miejskiej zatrzymał na dworcu PKP Świdnica Miasto osobę poszukiwaną przez Policję. Mężczyzna nie zgłosił się do aresztu gdzie powinien odbywać karę za wykroczenia popełnione właśnie na dworcu PKP.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group