Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Było uroczyście, dostojnie i bardzo kolorowo

Piątek, 18 grudnia 2015, 15:27
Aktualizacja: Sobota, 19 grudnia 2015, 8:07
Autor: opr.red.
Świdnica: Było uroczyście, dostojnie i bardzo kolorowo
Fot. użyczone
Pierwsi uczestnicy finału konkursu, którego organizatorem jest Straż Miejska w Świdnicy, przybyli dużo wcześniej niż wyznaczona godzina.

Zaraz po dziewiątej, 16 grudnia, w sali narad świdnickiego magistratu, rozpoczął się przegląd prac dzieci, które związane były z przewodnim hasłem: „Znak drogowy Świętego Mikołaja”. Podzielony był na trzy etapy, odpowiednio dla każdej z grup dzieci poziomu klas I, II i III szkoły podstawowej. Uczestniczyło w nim czterdzieścioro dzieci, przedstawicieli pięciu świdnickich szkół oraz ich opiekunowie. W jury oceniającym prace plastyczne, opowiadania i znajomość znaków drogowych zasiedli, pedagog - Pani Beata Franieczek, dyrektor wydziału edukacji - Pan Tadeusz Niedzielski oraz kierownik ref. prewencji straży miejskiej - Marek Fiłonowicz.

O końcowej ocenie decydowała prezentacja swojej pracy, przez każdego z uczestników. Jury miało nie lada problem z wyłonieniem tych najciekawszych. Organizatorzy, opiekunowie, jak i wspomniane jury, wszyscy oni byli pod wielkim wrażeniem poziomu zaprezentowanych prac. Generalnie, z wszystkich, dwanaście zostało wyróżnionych dodatkowymi nagrodami, gdyż - tak naprawdę - zwycięzcami były wszystkie dzieci biorące udział w tym przedsięwzięciu. Warto przy tym wspomnieć, że całą otoczką, organizacją i prowadzeniem spotkania zajął się insp. Jacek Budziszewski przy aktywnym udziale pań ze Straży Miejskiej. Nad całością czuwał Komendat Straży Miejskiej w Świdnicy - Jan Łętowski, który również aktywnie brał udział w gali.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group