Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Chcą inwestować w młodych sportowców

Wtorek, 3 grudnia 2013, 5:35
Aktualizacja: 5:36
Autor: red.
Żarów: Chcą inwestować w młodych sportowców
Fot. UM Żarów
Nowe boisko lekkoatletyczne, boisko sportowe Orlik i nowoczesna hala sportowa przy żarowskim Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Na nowoczesnych obiektach rekreacyjno–sportowych młodzi sportowcy rozwijać mogą sportowe umiejętności. Talenty na miarę wybitnych sportowców, których nie brakowało w historii żarowskiego sportu.

- To oni zdobywali zaszczytne tytuły mistrzów oraz czołowe miejsca na arenach ogólnopolskich. Ale swoją sportową karierę zaczynali właśnie tutaj w Żarowie i tutaj odnosili pierwsze sukcesy i porażki, które utorowały im drogę do dalszej drogi sportowej i zawodowej. Żarów jest dumny z tego, że "wychował" wielu utalentowanych sportowców. I choć wielu z nich zbyt wcześnie zakończyło świetnie zapowiadające się kariery sportowe, dziś są wielką dumą naszej małej gminy - mówił podczas piłkarskiego wieczoru wspomnień w piątek, 29 listopada Jan Caliński, pomysłodawca projektu.

Sportowe sukcesy żarowskich sportowców w Gminnym Centrum Kultury i Sportu wspominali przedstawiciele żarowskiego samorządu, radni Rady Miejskiej oraz mieszkańcy gminy. - Cieszy fakt, że w naszej gminie było tylu utalentowanych sportowców. Jednak ich sukces to także ciężka i żmudna praca ich trenerów, mocno zaangażowanych w osiągnięcie sportowego sukcesu. Głęboko wierzę również, że nasi młodzi sportowcy, również dzięki nowoczesnym obiektom, które właśnie z ich przyczyny powstały na terenie gminy Żarów będą jeszcze nie raz osiągać najwyższe miejsca na podium - cieszył się burmistrz Leszek Michalak.

Sportową niespodzianką dla byłych żarowskich sportowców był towarzyski mecz halowej piłki nożnej, w którym zmierzyła się drużyna Klubu Sportowego Zjednoczeni Żarów i MKS Polonia Świdnica. Na specjalne zaproszenie organizatorów mecz sędziował Paweł Fajdek tegoroczny mistrz świata w rzucie młotem oraz Włodzimierz Ciołek były reprezentant Polski w piłce nożnej i uczestnik Mistrzostw Świata w 1982 roku.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group