Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 941
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Chwila dla ciebie

Środa, 30 października 2019, 13:17
Autor: red
Świebodzice: Chwila dla ciebie
Fot. UM Świebodzice
26 października (sobota) w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach odbyła się akcja profilaktyki raka piersi pn. Nasze Zdrowie. Wydarzenie to zostało zorganizowane w Świebodzicach, ponieważ temat zdrowia i działań profilaktycznych jest dla miasta priorytetem.

W wydarzeniu uczestniczył: burmistrz miasta Paweł Ozga, sekretarz miasta Sabina Cebula oraz dyrektor wydziału Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Świdnicy Agata Steczko-Szymańska. Panie powitały serdecznie uczestników akcji, jednocześnie zachęcając do dbania o swoje zdrowie. Podkreślały jak ważna jest profilaktyka w naszym codziennym życiu. W akcji uczestniczył także wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec, dyrektor Miejskiego Domu Kultury Katarzyna Woźniak oraz kierownik wydziału Promocji, Pozyskiwania Środków Finansowych i Strategii Grażyna Sikorska.

Tego dnia uczestniczki wysłuchały m.in.: porad brafitterki, która doradziła Paniom jak dobrze dobrać bieliznę. Ponadto swoim doświadczeniem podzieliły się świdnickie Amazonki, które instruowały kobiety, jak prawidłowo badać piersi, by ustrzec się przed chorobą nowotworową. W akcji wzięły udział także doświadczone fizjoterapeutki, które wykonywały masaż limfatyczny, manualny oraz drenażowy. Bardzo dobrym uzupełnieniem akcji były: porady dietetyczki, która wskazywała, jak dobrze się odżywiać, aby nie zachorować, a także kącik piękności, w którym Panie mogły dowiedzieć się jak wykonać profesjonalny makijaż. Wydarzeniu towarzyszyła przyjemna oprawa muzyczna - kilka utworów zaśpiewała utalentowana, młoda świebodziczanka Klaudia Wysoczańska. Tego dnia w sali Miejskiego Domu Kultury były wyeksponowane prace uczestników sekcji plastycznej MDK oraz obrazy przedstawiające kobiece twarze, których autorką jest Wioletta Rybarczyk. Wśród zgromadzonych wylosowano nagrody-niespodzianki.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Miasto Świebodzice, Miejski Dom Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Świdnicy.

Dziękujemy za okazane wsparcie Starostwu Powiatowemu w Świdnicy - Wydziałowi Zdrowia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group