Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 935
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ciao, ciao Italia!

Sobota, 16 kwietnia 2011, 7:26
Aktualizacja: 11:07
Autor: GrA
Świdnica: Ciao, ciao Italia!
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Trzynastoosobowa grupa Włochów spędziła miniony tydzień w Świdnicy. Włosi przyjechali na zaproszenie uczniów świdnickiego II Liceum Ogólnokształcącego.

Trzynastu uczniów z Liceo Scientifico „Celestino Rosatelli” z Rieti koło Rzymu mieszkało u swoich rówieśników ze Świdnicy od 8 do 15 kwietnia. - To już trzecia wymian polsko-włoska w naszej szkole - mówi Urszula Tokarska-Łokić, nauczycielka w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy i koordynatorka wymiany.

Podczas trwającej tydzień wymiany włoska młodzież miała okazję uczestniczyć w zajęciach szkolnych. - Włosi mieli okazję uczyć się w naszej szkole matematyki, fizyki, chemii, języka angielskiego, technologii informatycznej. Wszystkie te zajęcia odbywały się w języku angielskim – wyjaśnia Urszula Tokarska-Łokić. - Nie zabrakło też lekcji języka polskiego.

A także przyjemności. Goście z Italii zwiedzili Krzeszów, Wrocław oraz Świdnicę. - Spotkaliśmy się także na wspólnym gotowaniu. Włosi przygotowali dla nas prawdziwe włoskie spaghetti, a my dla nich ruskie pierogi. Potem była wspólna biesiada przy dźwiękach gitary - cieszy się Urszula Tokarska-Łokić.

Ostatniego dnia wymiany w auli szkoły odbyło się jej uroczyste podsumowanie. Włoscy goście pochwalili się swoją wiedzą na temat polskiej kultury a gospodarze o kraju swoich gości. W październiku polska grupa wyjedzie do Włoch.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group