Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 899
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Co dalej z Kazimierzem Chęcikiem?

Wtorek, 1 czerwca 2010, 8:08
Aktualizacja: 8:18
Autor: KO
Jaworzyna Śląska: Co dalej z Kazimierzem Chęcikiem?
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Na nadzwyczajnej sesji rady miejskiej w Jaworzynie Śląskiej będzie dziś znów poruszana sprawa odwołanego w marcu radnego.

Wojewoda dolnośląski uznał, że Kazimierz Chęcik złamał prawo i musi stracić mandat, gdyż handlował na mieniu gminy. Wszystko działo się na festynie rodzinnym zorganizowanym na prośbę proboszcza Wojciecha Dąbrowskiego. Dochód z festynu miał iść na nagłośnienie do trzech parafialnych kościołów. Kazimierz Chęcik, radny gminny, prowadził sklep, miał więc koncesję na sprzedaż alkoholu i mógł uzyskać zezwolenie na ustawienie stoiska. A ponieważ stragan stanął na terenie gminnym (w świetlicy wiejskiej w Witkowie), okazało się, że radny złamał przepisy ustawy o samorządzie gminnym.

Na sesji 9 marca koledzy z rady pozbawili Kazimierza Chęcika mandatu. Ten się odwołał. No i dziś będzie w Jaworzynie rozpatrywana uchwała w sprawie odpowiedzi na skargę wniesioną do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu na uchwałę w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego.

Sesja rozpoczyna się o godz. 16.00. Rajcowie obradować będą w sali nr 7 Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej przy ul. Powstańców 3 w Jaworzynie Śląskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group