Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Co z przedszkolem?

Piątek, 28 lutego 2020, 15:34
Autor: red
Żarów: Co z przedszkolem?
Fot. UM Żarów
Od kilku tygodni rodzice dzieci uczęszczających do prywatnego przedszkola „Chatka Małolatka” w Żarowie są mocno zaniepokojeni możliwością zamknięcia tego przedszkola.

Właściciel obiektu „INVEST-PARK DEVELOPMENT” Sp. z o. o. (IPD), ogłosił przetarg na jego sprzedaż.

– IPD jako właściciel nieruchomości położonej w Żarowie przy ulicy Zamkowej 1 nosiła się z zamiarem jego sprzedaży już od dłuższego czasu. Przez kilka ostatnich miesięcy były prowadzone w tej kwestii rozmowy z najemca części przedmiotowej nieruchomości, gdzie obecnie funkcjonuje prywatne przedszkole pn. „Chatka Małolatka”. Rzeczoznawca majątkowy wycenił wartość przedmiotowej nieruchomości na kwotę 2,5 mln zł i taka kwota została wskazana w przetargu jako cena wywoławcza. Podkreślenia wymaga fakt, iż ze względu na zajecie przez przedszkole parteru nieruchomości oraz istniejący jeden ciąg komunikacyjny z górnymi kondygnacjami, pozostała cześć obiektu jest dla potencjalnych najemców mało atrakcyjna, a co za tym idzie nieruchomość nie może być i nie jest w pełni wykorzystywana. Każdy zainteresowany, nie wyłączając właściciela przedszkola, może stanąć do przetargu, celem nabycia nieruchomości – wyjaśniała Anna Kania, Wiceprezes Zarządu „INVEST-PARK DEVELOPMENT” Sp. z o. o.

Czy zniknie jedno przedszkole z Żarowa, a rodzice nie będą mieli gdzie posłać dzieci?

Niestety nie udało nam się uzyskać informacji o planowanych działaniach od Pani Iwony Puszkar – Dyrektora Przedszkola „Chatka Małolatka”.

Z informacji uzyskanych nieoficjalnie wiemy, ze prowadzi rozmowy i działania zmierzające do przeniesienia przedszkola do innego obiektu na terenie naszej gminy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group