Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 987
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Co "zmalowali" młodzi?

Niedziela, 7 lipca 2013, 11:27
Aktualizacja: 11:28
Autor: red.
Żarów: Co "zmalowali" młodzi?
Fot. UM Żarów
Upłynął już termin nadsyłania prac plastycznych i literackich w ramach konkursu ogłoszonego przez żarowski Urząd Miejski, Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Zakład Logistyki i Systemów Transportowych Politechniki Wrocławskiej.

W minioną środę, 3 lipca specjalnie powołane jury dokonywało przeglądu wybranych prac. Wśród nich byli przedstawiciele żarowskiego Gminnego Centrum Kultury i Sportu Elżbieta Kulas i Bogdan Mucha, sekretarz gminy Żarów Sylwia Pawlik, radna Rady Miejskiej Iwona Nieradka oraz Bogusław Molecki, pomysłodawca konkursu. - Zadaniem najmłodszych uczestników konkursu było wykonanie prac plastycznych, obrazujących podróżowanie koleją z Żarowa lub Imbramowic w dawnych latach. Uczniowie klas trzecich, czwartych i gimnazjum natomiast zobowiązani zostali do napisania wspomnień o funkcjonowaniu kolei w gminie Żarów. Prace plastyczne i pisemne przygotowane zostały również w oparciu o rozmowy z dziadkami i seniorami - wyjaśnia Katarzyna Janik z Referatu Oświaty, Funduszy Zewnętrznych i Promocji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w niedzielę 29 września podczas otwarcia wystawy poświęconej 170-leciu linii kolejowej Wrocław-Świebodzice w Żarowskiej Izbie Historycznej. - Oprócz nagród rzeczowych, dla laureatów konkursu zostanie zorganizowana specjalna wycieczka na wyremontowany dworzec główny we Wrocławiu, połączona ze zwiedzaniem pomieszczeń normalnie niedostępnych dla podróżnych. Wyróżnione prace zostaną także wykorzystane w opracowaniu poświęconym historii kolei na Dolnym Śląsku - dopowiada koordynatorka konkursu Iwona Nieradka.

W sentymentalny konkurs zaangażowani mogą być również seniorzy z gminy Żarów. - Zachęcamy seniorów do poszukiwania w domowych zakamarkach pamiątek związanych z koleją. Mogą to być stare bilety z Żarowa i Imbramowic, dokumenty przewozowe, wreszcie mundury i lampy kolejowe. Wszystkie będą eksponowane na wystawie w Żarowskiej Izbie Historycznej. Seniorzy, którzy dostarczą najciekawsze eksponaty otrzymają od organizatorów pamiątkowe upominki i zostaną zaproszeni na wycieczkę po wyremontowanym dworcu głównym we Wrocławiu - dopowiada Bogusław Molecki, pomysłodawca konkursu.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group