Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1001
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Decydujesz, pomagamy”

Piątek, 13 maja 2016, 13:44
Aktualizacja: 13:47
Autor: opr.red.
Świdnica: „Decydujesz, pomagamy”
Fot. użyczone
11 maja we wszystkich sklepach Tesco w całej Polsce rozpoczęło się wielkie głosowanie na projekty społeczne, zgłoszone do programu „Decydujesz, pomagamy”, którego celem jest wspieranie aktywności i rozwoju w społecznościach lokalnych. Zwycięzca głosowania w danym obszarze otrzyma grant w wysokości 5 000 zł. O tym, kto zdobędzie grant, zadecydują klienci Tesco.

W Świdnicy swój głos można oddać na 3 projekty zgłoszone przez organizacje pozarządowe z naszego regionu, które zostały zakwalifikowane przez komisję grantową do II etapu, czyli głosowania. Pierwszym jest projekt Fundacji Ziemi Świdnickiej SKSK pn. „Od seniora do Juniora”, którego celem jest stworzenie klubu seniora dla osób powyżej 60 roku życia, które zechcą zostać wolontariuszami – „przyszywanymi dziadkami, babciami” dla dzieci z domów dziecka. Pomysłodawcą drugiego projektu jest Stowarzyszenie Pro-Motor pn. „Nie wyrzucaj. Wykorzystaj”, który ma za zadanie uwrażliwienie mieszkańców Świdnicy na kwestie związane z ochroną środowiska poprzez umiejętne i kreatywne zastosowanie upcyklingu, czyli ponownego użytku przedmiotów używanych i zużywanych na co dzień. Trzeci pomysł zgłosiła Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie” pn. „Bach dla dzieci”. Ma on za zadanie edukować na temat Świdnicy i naszego regionu najmłodsze pokolenie, a także uwrażliwić na piękno muzyki klasycznej.

- Za każde zakupy klient otrzyma żeton uprawniający do głosowania na wybrany przez siebie projekt. Na bieżąco będziemy aktualizować informacje o ilości głosów na dany projekt, aby każdy z biorących udział w zabawie miał dokładną wiedzę o jego przebiegu. Zachęcamy do udziału i wspierania swoich faworytów – mówi Andrzej Ślęzak, menadżer świdnickiego marketu Tesco.
Jedną z pierwszych głosujących na projekty była Prezydent Miasta Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, która patronuje wydarzeniu. Wspólnie z kierownictwem i pracownikami świdnickiego Tesco dokonała oficjalnego otwarcia specjalnych urn, w które klienci sklepu będą wrzucać żetony.

- Działania prospołeczne dużych, międzynarodowych korporacji to niezwykle cenna inicjatywa. Razem z Tesco możemy pomóc organizacjom pozarządowym w realizacji ich projektów skierowanych do mieszkańców naszego regionu, którzy sami zadecydują w trakcie głosowania o tym, który projekt ich zdaniem powinien zostać zrealizowany. Zachęcam do udziału w plebiscycie – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Głosowanie potrwa do 7 czerwca, a lista zwycięzców zostanie ogłoszona 13 czerwca. Na projekty zgłoszone w naszym regionie można oddać swój głos w sklepach na terenie Świdnicy, Żarowa oraz Świebodzic.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group