Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1145
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dekoracje świąteczne

Czwartek, 3 grudnia 2020, 11:38
Autor: red
Świdnica: Dekoracje świąteczne
Fot. UM Świdnica
W tym roku ze względu na pandemię nie odbędzie się Świdnicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Jednak świąteczne oświetlenie rozbłyśnie już 6 grudnia, czyli w Dniu Świętego Mikołaja.

Na słupach zainstalowanych zostanie ponad 150 ozdób. Wzorem lat ubiegłych umieszczono je w różnych częściach miasta, m.in. przy ulicach: Bolesława Chrobrego, Henryka Pobożnego, Wałbrzyskiej, czy też Westerplatte. Osiemnaście przywieszek pojawi się na ulicy Grodzkiej, Kotlarskiej, Długiej, Kazimierza Pułaskiego, Franciszkańskiej i Łukowej.

- Miasto rozbłyśnie tysiącami świątecznych światełek. Choć tak przywołać chcemy nastrój Bożego Narodzenia. Mają rozświetlać nam ten szczególny, choć trudny i smutny nieco w tym roku czas – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Udekorowane zostaną fontanny na skwerze przy ul. Wałowej i na placu św. Małgorzaty. Decyzją konserwatora zabytków, fontanny świetlne w Rynku nie mogą zostać zamontowane, dlatego też pojawią się one w innych lokalizacjach miasta. Rozbłysną w Ogrodzie Różanym, na skwerze Kaczyńskiego, przy al. Niepodległości i na małej fontannie przy pl. św. Małgorzaty. Przy ul. Łukowej stanie anioł, przy którym chętnie fotografują się świdniczanie.

Bożonarodzeniowe choinki rozstawione zostaną w Rynku, na placu Jana Pawła II i na placu Wolności, lampkami udekorowane będą również choinki rosnące na placu Grunwaldzkim oraz przy ul. Jagiellońskiej.

Koszt napraw bieżących, przeglądu i eksploatacji oraz powieszenia świątecznego oświetlenia to 50 tys. zł.

Świąteczne dekoracje pojawiają się już w witrynach sklepowych, na balkonach i przed domami. Przypominamy, że tradycyjnie te najpiękniejsze zostaną nagrodzone w konkursie na najładniej przystrojony i oświetlony dom oraz balkon.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group