Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 546
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dietetyczne Rewolucje zakończone

Sobota, 23 czerwca 2018, 15:56
Autor: red
Dietetyczne Rewolucje 2018, czyli warsztaty na temat zdrowego stylu życia, które zorganizowało stowarzyszenie Mamy co kochamy, zakończyły się wczoraj (w piątek, 22 czerwca).

Uczestnicy przygotowali na finał owocowe szaszłyki, brownie z czerwonej fasoli, piernik z pomidorów, cebulowe ciasteczka kibica z czarnuszką w kształcie piłkarzy, a także bezcukrowe lody i domowe mleczko kokosowe.

O tym, że projekt był niezwykle potrzebny, świadczy fakt, iż wszystkie bezpłatne wejściówki rozeszły się w 3 dni po uruchomieniu zapisów.

- Jestem bardzo zadowolona z udziału Dietetycznych Rewolucjach - mówi szesnastoletnia Oliwia Zgraja. - Ludzie często nie mają świadomości, że ich nawyki żywieniowe nie są prawidłowe i sprzyjają otyłości, dlatego uważam, że w tego typu wydarzeniach powinni uczestniczyć zarówno dorośli, jak i dzieci. Wiedza o zdrowym odżywianiu jest ważna i każdy powinien wiedzieć, jak istotne są zdrowe nawyki żywieniowe.

Dietetyczne Rewolucje 2018 trwały dokładnie miesiąc – od 22 maja do 22 czerwca (z tygodniową przerwą na długi weekend). Trzy prowadzące: psychodietetyk Karolina Osińska-Marcińczyk, dietetyk kliniczny Agnieszka Kwiatkowska (gabinet dietetyczny CalorEAT) oraz doradca żywieniowy Małgorzata Czerwińska (Natura i Ja) przeprowadziły cztery tury warsztatów. Uczestnicy otrzymali książeczki ze skondensowaną wiedzą i miejscami na notatki. Wspólnie przygotowywali posiłki, m.in. aromatyczną zupę jarzynową z czerwoną soczewicą, owsiankę, masło, mleczko kokosowe, a nawet przyprawę uniwersalną.

Na realizację tych warsztatów stowarzyszenie Mamy co kochamy pozyskało dotację od miasta Świdnicy w wysokości 1,4 tys. zł. Cele Dietetycznych Rewolucji to: podniesienie świadomości rodziców w zakresie zdrowego odżywiania i profilaktyki otyłości; podniesienie świadomości dzieci i młodzieży na temat tego, jak istotny jest zdrowy tryb życia, w tym świadome odżywianie i aktywność fizyczna; integracja międzypokoleniowa podczas wspólnych warsztatów kulinarnych; poprawa stylu życia świdniczan oraz przeciwdziałanie patologiom. Wszystkie spotkania były dla uczestników zupełnie darmowe, miały miejsce w siedzibie Akademii Nauki – Centrum Świadomego Rozwoju w Świdnicy (Rynek 38/3).

Dietetyczne Rewolucje 2018 w liczbach:
* 1 miesiąc trwania projektu
* 3 prowadzące
* 4 grupy uczestników
* 8 zjedzonych wspólnie bochenków chleba
* 20 spotkań warsztatowych
* 48 rozdanych dyplomów za czynny udział w projekcie

Tekst i foto: Mamy co kochamy

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group