Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Długi weekend

Niedziela, 14 sierpnia 2022, 11:01
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Długi weekend
Fot. KPP Świdnica
Wielu z nas poszukując letniego wypoczynku w różnych częściach Polski, planuje spędzić poza domem kilka sierpniowych wolnych dni. Duża grupa osób wybierze auto, jako środek transportu i ruch na drogach może być większy niż na co dzień. Dlatego też nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będzie zwiększona liczba policjantów.

Funkcjonariusze w służbie wykorzystywać będą radiowozy oznakowane i nieoznakowane, w tym także te wyposażone w wideorejestratory. Mundurowi oprócz prędkości, sprawdzać będą stan techniczny pojazdów, sposób przewozu dzieci, a także trzeźwość kierowców. Policjanci, przemieszczając się motorówkami kontrolą obejmą również akweny wodne, a wykorzystując quady i inne pojazdy specjalistyczne, zwracać będą uwagę na zachowanie osób wypoczywających na wszelkich terenach przywodnych.

Policyjne działania, które prowadzone będą w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje”, potrwają do późnych godzin wieczornych w poniedziałek.

Kierowcy ignorujący obowiązujące przepisy, a w szczególności ci, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, wykonują niebezpieczne manewry na drodze, nie stosują pasów bezpieczeństwa i korzystają podczas jazdy z telefonów komórkowych, muszą liczyć się ze zdecydowaną reakcją funkcjonariuszy. Policjanci stosować będą prawem przewidziane środki, aby eliminować tego typu negatywne zachowania na drogach, które jak wiemy, tworzą realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group