Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 663
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Dni Świebodzic i Targira już za miesiąc

Niedziela, 20 maja 2018, 13:18
Autor: red
Świebodzice: Dni Świebodzic i Targira już za miesiąc
Fot. organizatorzy
Maj obfituje w wiele wydarzeń, imprez plenerowych i koncertów, a tymczasem czerwiec zapowiada się równie atrakcyjnie. Szczególnie polecamy Państwa uwadze dwa duże wydarzenia: Festiwal Sztuki i Rzemiosła Artystycznego Targira–art. oraz doroczne święto miasta, czyli Dni Świebodzic.

Targira to wielkie święto rzemiosła, kunsztu rękodzielniczego, artystycznych wyrobów i sztuki w pełnym tego słowa znaczeniu. Świebodzicka impreza promuje polskich artystów i rzemieślników, a patronuje temu od początku Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz.

- To rozpoznawalne w kraju i cenione wydarzenie, promujące polskie rzemiosło i twórczość artystyczną. Ogromnie się cieszę, że to właśnie Świebodzice goszczą wspaniałych twórców, włączając się w promowanie rodzimych produktów – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Tegoroczna Targira-art. odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w hali sportowo-widowiskowej OSiR Świebodzice Sp. z o.o. Zobaczymy m. in. obrazy cenionych malarzy: Jarosława Jaśnikowskiego czy Tomasza Alena Kopery, szkło artystyczne z pracowni Borowskich, prace Ryszarda Mazura mistrza kowalstwa artystycznego, i wielu innych, znakomitych twórców.

Gratką dla miłośników historii będzie z pewnością wystawa budzików Gustava Beckera, najsłynniejszego, świebodzickiego zegarmistrza czy spotkanie z Oskarem Olejnikiem, miłośnikiem kolei.
Serdecznie zapraszamy.

A tydzień później –16-17 czerwca – przypadają Dni Świebodzic. Gwiazdami tegorocznych dni będą: Mezo, After Party, Kabaret Chatelet i Golec uOrkiestra. Zapraszamy na kompleks sportowy przy ul. Rekreacyjnej 1, wstęp na wszystkie koncerty jest oczywiście bezpłatny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group