Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1045
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Do Norwegii i Austrii po garść praktyki

Środa, 9 marca 2011, 8:16
Aktualizacja: 12:57
Autor: GrA
Świdnica: Do Norwegii i Austrii po garść praktyki
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Pięćdziesięciu uczniów świdnickiego Zespołu Szkół Hotelarsko–Turystycznych będzie miało okazję szkolić się w hotelach w Austrii i Norwegii.

Szkoła przygotowuje właśnie dwa nowe projekty. Dzięki nim uczniowie świdnickiej hotelarki będą mogli w praktyce zobaczyć, jak wygląda praca w zagranicznych hotelach. – To właściwie pierwsze tego typu projekty na tak szeroką skalę przygotowywane przez szkołę – wyjaśnia Aldona Liszka, dyrektor Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy.

Na miesięczne praktyki do Brekstad w Norwegii będzie miało szansę wyjechać trzydziestu anglojęzycznych uczniów. Każdy z nich odbędzie miesięczne praktyki w hotelu położonym nad samymi fiordami. Pierwsza grupa na praktyki wyjedzie na przełomie listopada i grudnia. W ramach praktyk świdniccy przyszli hotelarze będą otrzymywali kieszonkowe. – Jeśli ten projekt przejdzie, to myślę, że będzie to szansa dla naszych uczniów – mówi Aldona Liszka. Na praktyki do Norwegii wyjedzie trzydziestoosobowa grupa. Wcześniej w ramach zajęć szkolnych przejdzie także przygotowanie językowe oraz kulturowe. Projekt będzie realizowany w ramach programu Leonardo da Vinci, a jego wartość wynosi 110 tysięcy złotych.

Na niemieckojęzycznych uczniów świdnickiej hotelarki czekają natomiast płatne praktyki w hotelu w Salzburgu w Austrii. Projekt skierowany jest do pełnoletnich uczniów. – Wyjazd na praktyki odbywać się będzie na podstawie trójstronnej umowy między hotelem, uczniem a szkołą – wyjaśnia Aldona Liszka. Pierwszy wyjazd zaplanowano na grudzień. Na płatne sześciotygodniowe praktyki do Salzburga wyjedzie dwudziestu uczniów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group