Niedziela, 26 lipca
21°C Świdnica

Dobra wiadomość dla miłośników rowerów

Audio

Czytaj na głos

Autor: UM Strzegom 1 min czytania Gmina Strzegom

Umowa na drogi rowerowe i pieszo–rowerowe podpisana.

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla sympatyków kolarstwa i amatorów jazdy na rowerze w gminie Strzegom. W czwartek 28 sierpnia br. burmistrz Strzegomia – Krzysztof Kalinowski podpisał umowę dot. budowy dróg rowerowych i pieszo-rowerowych w formule „zaprojektuj i wybuduj” w ramach inwestycji pn. „Budowa dróg rowerowych w gminie Strzegom” - etap II Jaroszów – Skarżyce – Morawa – Strzegom.



Realizacja zadania zapewni sprawny przejazd od Strzegomia poprzez miejscowości Morawa, Skarżyce do granicy gmin Strzegom i Jaworzyna Śląska oraz w kierunku północnym do miejscowości Jaroszów. Długość dróg wynosi około 6 km.



Celem ogólnym zadania jest zwiększenie bezpieczeństwa oraz wykorzystania zrównoważonych środków transportu niskoemisyjnego tj. ruchu rowerowego i ruchu pieszego poprzez udostępnienie infrastruktury dla pieszych i rowerów.



Zadanie zostanie zrealizowane w ciągu 14 miesięcy od dnia podpisania umowy. Wykonawcą zadania będzie firma „Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane” Sp. z o.o. z Wrocławia. Koszt wykonania inwestycji wynosi ponad 10,7 mln zł.



Strzegomski samorząd czeka na ocenę wniosku o dofinansowanie w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027, dzięki czemu otrzyma 85% dofinansowania na to zadanie z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka